VACHERON CONSTANTIN – senākā pulksteņu ražotne pasaulē

VACHERON CONSTANTIN

1755. gadā Jean – March Vacheron radīja pulksteņu ražošanas kompāniju VACHERON CONSTANTIN. Viņš bija ne tikai veiksmīgs, jauns biznesmenis, bet arī talantīgs amatnieks. VACHERON KONSTANTIN pulksteņi kļuvusi par senāko pulksteņu ražotāju pasaulē, darbojoties vairāk nekā 250 gadus. Jau 1770. gadā plašākai sabiedrība tika piedāvātas ciparnīcas, kuras nav „jādarbina” manuāli. Pēc 15 gadiem kompānijas vadības grožus pārņēma Abraham Vacheorn, kuram nācās kompāniju vadīt franču revolūcijas laikā. 1810. gadā Vacheron mazdēls aizsāka pulksteņu eksportu uz Itāliju un Franciju. Šajā laikā bija iespēja doties aizjūru ceļojumos, bet, lai bizness attīstītos, bija nepieciešams uzticams partneris – tāds bija FrancoisConstantin. 1819. gadā kompānija tika pārdēvēta par Vacheron&Constantin”.

Šajā rakstā piedāvāju vairāk uzzināt gan par kompānijas vēsturi, gan tās ievērojamākajiem laikrāžiem. Tas ir viens no Premium klases rokaspulksteņu zīmoliem – un ja tiek apsvērta tā iegāde, vērts iepazīties arī ar mantojumu, kas nāk tam līdzi. Kāpēc izvēlēties Vacheron Constantin? Par to lai runā manā pētījumā atklātie fakti.

Kopš Constantin laikiem VACHERON CONSTANTIN devīze skan „Ja iespējams, dari labāk, bet tas ir iespējams vienmēr”. Šajā laikā prasmīgie pulksteņmeistari sāka apgūt Ziemeļamerikas tirgu. 1839. gadā kompānija noalgoja Georges – Auguste Leschot, lai pārraudzītu ražošanu. Leschot kļuva par pirmo, kurš ieviesa „kalibrus”, nodrošinot viņiem spožu nākotni pulksteņu ražošanas industrijā. Kalibrs ir termins, ko lieto pulksteņa mehānisma izmēra un tipa apzīmēšanai. Parasti kalibra numurs atbilst vislielākajam mehānisma gabarīta izmēram, ko izmēra līnijās (1 līnija – 2.255 mm), bet dažās firmās tas ir vienkārši simbolu kopums viena vai otra modeļa apzīmēšanai. Savukārt 1844. gadā, Ženēvā, viņam tika piešķirta zelta medaļa pantogrāfa radīšanā, kurš pavēra plašas iespējas smalku pulksteņa detaļu izgatavošanā. Arī šis sasniegums kompāniju pacēla pavisam citā līmenī. 1865. gadā kompānijas ražoto kabatas pulksteni iegādājās Ķīnas imperators, arī Krievijas cars Aleksandrs II valkājis Vacheron pulksteni.

Nosaukuma maiņa

Pēc Constantin un Vacheron nāves kompānija piedzīvoja izmaiņas, kas ne vienmēr bija tā labākās. 1862. gadā VACHERON CONSTANTIN pievienojās ne – magnētisko materiālu izpētes asociācijai, bet 1985. gadā iepazīstināja ar pirmo pulksteni, kuru nespēja ietekmēt magnētiskais lauks. Vēl divus gadus vēlāk kompānija piedzīvoja izmaiņas tās nosaukumā un tika pārdēvēta par “Vacheron&Constantin, Fabricants, Geneve”. 1887. gadā kompānija iepazīstināja ar savu simbolu – Maltas krustu. 1888. gadā, Ženēvā, Šveices Nacionālajā izstādē kompāniju apbalvoja par sasniegumiem un spēju veiksmīgi darboties esot akciju sabiedrības statusā.

Kā zināms, 1936. gadā Ameriku piemeklēja Lielā depresija, – šajā laikā par kompānijas prezidentu kļuva Charles Constantin. Līdz šim firma darbojās kā Vacheron&Constantin, bet 1970. gadā simbols „&” tika izņemts un arī šobrīd kompānija darbojas ar vārdu VACHERON CONSTANTIN.

VACHERON CONSTANTIN pulksteņi un slavenības

VACHERON CONSTANTIN ir iecienījušas gan slavenības, gan ietekmīgas personas, kas ir ļoti racionāla izvēle, ņemot vērā vecākās pulksteņu ražotnes pasaulē statusu un katra pulksteņa augstvērtīgo statusu. Šī zīmola pulksteņus nēsā šādas personības:

  • Silvio Berlusconi – bijušais Itālijas politiķis, tai skaitā bijušais Itālijas premjerministrs, kura vadītā valdība ir visilgāk funkcionējošā visā Itālijas vēsturē. Berluskoni ir arī veiksmīgs uzņēmējs, kuram pieder daudzi lielākie Itālijas plašsaziņas līdzekļi, bankas un citas kompānijas. Berlusconi esošā Vacheron Constantin vērtība sasniedz aptuveni 540 000 ASV dolāru.
  • Kate Bosworth – amerikāņu kino un TV aktrise. Savu aktrises karjeru uzsāka 1998. gadā. Plašākai publikai kļuva pazīstama ar lomu 2002. gada filmā BlueCrush, vēl ir filmējusies filmās Superman Returns (2006), 21 (2008). Arī viņa iecīnījusi šīs kompānijas pulksteņus.
  • Velsas princese DiānaVelsas prinča Čārlza pirmā sieva. No 1981. līdz 1996. gadam viņa bija pazīstama kā Velsas princese. Viņa bija tā laika modes ikona un viena no visvairāk fotografētajām sievietēm pasaulē. 1997. gada 31. augustā viņa gāja bojā autokatastrofā Parīzes tunelī ar savu draugu Dodial Fajedu un šoferi Henriju Paulu, kad viņiem pakaļ dzinās reportieri. Princesei Diānai VACHERON CONSTANTIN pulkstenis tika pasniegts kā dāvana. Pulksteņa modelis – Lady Kalla.
  • Michael Jackson – nu jau aizsaulē aizgājušajam, tā dēvētajam popmūzikas karalim Maiklam Džeksonam uz brīdi arī piederējis 1,9 miljonus vērts zīmola pulkstenis, kuru Džeksons iegādājās pie slavena Beverlihilsas juveliera Deivida Orgela 1999.gada decembrī. Pusgadu vēlāk viņš vēl nebija pārskaitījis naudu, un juvelieris iesniedza prasību tiesā. Pēcāk Džeksons atsūtīja pulksteni atpakaļ uz veikalu, taču īpašnieks atteicās to pieņemt, jo tas bijis saskrāpēts un novārtīts. Tikai gadu vēlāk Orgela advokāti paziņoja, ka strīds ir atrisināts. Jau nākamajā dienā parādījās ziņas, ka Džeksons izmantojis šo pulksteni kā ķīlu jauna kredīta ņemšanai Bank of America.
  • Enrique Iglesias – latīņu popmūzikas karalis. 2003. gadā Iglesias visai interesantā veidā tika pie šīs kompānijas pulksteņa, kurš bija 27 000 ASV dolāru vērts. Ierakstu kompānijas “Interscope” vadība Enrikemkā Jaungada dāvanu uzdāvināja “VACHERON CONSTANTIN” platīna pulksteni. Šādu pulksteni ir jāpasūta vismaz 18 mēnešus iepriekš, un to jau sev bija rezervējis Gvatemalas prezidents Alfonso Portiljo Kabrera. Tomēr “Interscope” pamanījās pulksteni iegūt savā īpašumā „negaidot rindā”, atstājot Latīņamerikas valsts līderi bez kārotā pulksteņa..

Dārgākie kompānijas pulksteņi

VACHERON CONSTANTIN ir vieni no ekskluzīvāko un dārgāko pulksteņu ražotājiem. Dārgākie kompānijas pulksteņu modeļi:

  1. Vacheron Constantin Overseas Dual Time – $59,300
  2. Vacheron Constantin Tribute to Great Explorers – $103,900
  3. Vacheron Constantin Malte Tonneau Openworked Tourbillon – $218,900
  4. Vacheron Constantin Malte Tourbillon Skeleton – $320,900
  5. Vacheron Constantin Les Cabinotiers – $387,200
  6. Vacheron Constantin Malte Tourbillon Regulator – $700,000
  7. Vacheron Constantin Patrimony Traditionelle – $725,000
  8. Vacheron Constantin Tour De L’ile – $1.5
  9. Vacheron Constantin (Special Commission) – $6.5
  10. Vacheron Constantin Kalista – $11
VACHERON CONSTANTIN Tour De L'ile
Tour De L’ile

Viens no dārgākajiem un sarežģītākajiem pulksteņiem pasaulē ir topa trešajā vietā esošais VACHERON CONSTANTIN Tour De L’ile pulkstenis. Pulkstenis tika radīts, lai atzīmētu kompānijas 250 pastāvēšanas gada dienu (2005. gads). Pulkstenis ir 1,5 miljonus dolāru vērts un ļoti sarežģīts rokas pulkstenis – Tour De L’ile, gatavots ar oriģinālām hronoloģijas kombinācijām, kā arī astroloģiskiem rādītājiem – kopskaitā 16. Pulkstenī rūpīgi iemontēts minūšu atkārtotājs, saullēkta laiks, kalendārs, sekunžu laika zona un citi rādītāji, kurus, lai prastu un būtu lietderīgi izmantot un pielietot dzīvē, iespējams, būtu jāapgūst padziļinātas zināšanas. Pasaulē ir tikai 7 šādi pulksteņi. Tas ir pagatavots no 834 kustīgām daļām, un tā izveidē tiek ieguldītas vairāk kā 10 tūkstoši cilvēkstundu (vairāk nekā 1 kalendārais gads). Pulkstenim ir divas sejas – viena augšpusē, otra apakšpusē, kuras rāda vienādu laiku. Tā rāmis ir veidots no 18 karātu zelta.

Lai pulkstenis kalpotu ilgi

Arī VACHERON CONSTANTIN ir viens no Šveices pulksteņu zīmoliem, par kuriem saka – tie kalpos mūžīgi. Tomēr ikvienam jāatceras, ka rūpīga pulksteņa valkāšana ļauj ievērojami samazināt sabojāšanās risku un vizuālā izskata saglabāšanu (nenodils siksniņa, neapbružāsies metāls utt.).

 Ieteikumi pulksteņu nēsāšanā:

  • Pārbaudīt pulksteni un veikt tā tehnisko apkopi ieteicams reizi četros gados;
  • Vairumam kvarca pulksteņu baterija ir jāmaina ik pēc diviem gadiem;
  • Nedrīkst mainīt pulksteņa datumu laika posmā starp 09.00 un 03.00, jo šajā laika posmā visi zobrati pārvietojas, lai datums mainītos automātiski.

Ko nedarīt, lai nesaīsinātu pulksteņa mūžu?

  • atstāt pulksteni uz rokas, ejot gulēt – sviedri uz rokas var bojāt korpusu un blīves;
  • atstāt pulksteni uz rokas, ejot dušā – karsts ūdens, strūklas spiediens, mazgāšanās līdzekļi var bojāt pat hermētisku pulksteni;
  • atstāt pulksteni uz rokas, ejot pirtī – gaisa mitrums, krasā temperatūras maiņa var deformēt korpusu, iespaidot hermētiskumu;
  • pakļaut pulksteni straujām temperatūras maiņām pludmalē – uz mehānisma veidosies mitruma kondensācija;
  • turēt pulksteni pie magnētisma avotiem – magnētiskie lauki var iespaidot pulksteņa gaitu;
  • atstāt pulksteni uz ilgāku laiku aukstumā;
  • nēsāt mehānisko pulksteni ar automātisko uzvilkšanu uz pārāk vaļīgas pulksteņa siksnas – lieku kustību dēļ tas sāk atpalikt;
  • vienu ādas siksniņu valkāt ilgāk par gadu – tā noveco mitruma, sviedru un saules ietekmē;
  • pulksteņus ar zeltījumu pakļaut regulārai berzei gar rupju audumu, nelīdzenām un netīrām virsmām, ķīmisku vielu (kosmētikas) un sviedru ietekmei;
  • nav ieteicama pulksteņa saskare ar smiltīm, akmens un citām cietām virsmām; paturiet prātā – nav neplīstošu un nesaskrāpējamu pulksteņa stiklu un korpusu.

VACHERON CONSTANTIN šodien

VACHERON CONSTANTIN pulksteņi

VACHERON CONSTANTIN pieder divas ražotnes, kurām ir visai dažādas funkcijas. Ražotne Planleuatē (Plan-les-Ouates), Ženēvā, ir mūsdienīga ražotne un starptautiskā zīmola administrācija, kas darbojas no 2004. gada augusta; un otrā – Valedežū (Vallee De Joux), ir mehānismu izpētes un izstrādes nodaļa, kurā tiek apstrādātas un izgreznotas mehāniskās daļas. Kopā tās izgatavo ierobežotu unikālu pulksteņu daudzumu ar augstu pievienoto vērtību. Izgatavoto pulksteņu skaits sasniedz aptuveni 20 tūkstošus gadā – salīdzinoši nelielais daudzums viennozīmīgi liek domāt par šo pulksteņu kvalitāti. Papildus visu savu īpašo modeļu izstrādei un izgatavošanai, „VACHERON CONSTANTIN” nodarbojas arī ar sev piederošo mehānismu izgreznošanu, piemēram, fasetē tiltiņus, ar slīpētiem vilcieniem izvelk sānu malas, kā arī apstrādā mehānismā ietvertās skrūves. Pats pulksteņu salikšanas process atgādina sarežģītu mākslas darbu, bet tā gala rezultātu novērtē cilvēki visā pasaulē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *