Unikālais CARTIER

Oriģināls CARTIER

Unikālais CARTIER – eleganti pulksteņi un estētiski pievilcīgi, tāpēc šo zīmolu mīl gan sievietes, gan vīrieši. Smalka mehānismu radīšanas tehnika, kvalitatīvi materiāli, profesionāli sava senā aroda meistari – tas viss raksturo šo kompānija, kurš savu darbību aizsāka jau tālajā 19. Gadsimtā, kad pulksteņu ražošanas nozare spēra savus pirmos soļus uz slavas virsotnēm. Šis Šveices pulksteņu zīmols bija viens no tiem, kurš īsā laika periodā spēja iekarot augstākās aprindas un nostiprināt savas pozīcijas „augstajā plauktiņā” līdz pat šodienai. Oriģināls CARTIER būs lieliska dāvana ikvienam – to novērtēs un noteikti neaizmirsīs.

Vieni no pazīstamākajiem CARTIER nama meistardarbiem ir „Bestiary”, kas ir ap 1940. gadu radīta piespraude (broša), kurai ir panteras veidols, kuras dizaina autore ir Vindzoras hercogiene Volisa Simpsone. Volisa pārstāvēja amerikāņu augstākās aprindas, viņas trešais vīrs bija princis Edvards (karalis Eduards astotais), kurš atteicās no sava troņa, lai apprecētu Volisu Simpsoni.

Ievērības cienīga ir arī briljantu kaklarota, kas tika radīta Patialas maharadžam (provinces valdniekam Indijā) Bhupinder Singh – tās nosaukums bija „Maharaja of Patiala”.  Kaklarota tika radīta 1928. gadā. Tā sastāvēja no 2930 dimantiem,  centrā iekļaujot 7. pasaulē lielāko dārgakmeni, kura nosaukums ir „De Beers”. Dārgakmenim bija 428 karāti, bet kopumā kaklarota svēra 234.65 karātus. Vēl septiņu atsevišķu briljantu vērtība svārstījās no 18 – 73 karātiem. Diemžēl ap 1948. gadu kaklarota noslēpumaini pazuda. Interesanti, ka tā atradās 1982. gadā Ženēvā, kur to pārdeva par 3, 16 miljoniem ASV dolāru. Jāsaka, ka kaklarota nebija pilnā komplektācijā – tās trūkstošā daļa 1998. gadā parādījās kādā second-hand juvelierizstrādājumu veikalā. Vēl joprojām par pazudušiem uzskatāmi 7 lielie 18-73 karātu dārgakmeņi, kā arī Birmas rubīni. Vēlāk pati kaklarotas radītāj kompānija atjaunoja slaveno Patiala kaklarotu, aizvietojot pazaudētos dārgakmeņus ar cirkoniem, sintētiskajiem dimantiem, kā arī atjaunoja pazudušo centrālo kaklarotas akmeni.

Šveices kompānija ir radījusi vairākas izsmalcinātas pulksteņu kolekcijas, kuras atpazīst visā pasaulē , piemēram, Paris Nouvelle Vague, Tank Française, Happy BirthdayTrinity de Cartier, Collection les must, LOVE, Panthère de Cartier, Santos de Cartier, Caresse d’orchidées par Cartier, Pasha de Cartier. Pasaulē pazīstami un Latvijā nopērkami tādi pulksteņu modeļi kā Tortue Medium, Tank Solo Large Tank Francaise Medium Ladies, Tank Anglaise Small Ladies, Rotonde de Cartier Retrograde Time Zone, Calibre de Cartier Diver, Tank MC Chronograph, Rotonde de Cartier Calendar Power Reserve, Tortue Small, Ronde Louis 40mm, Ballon Bleu 42mm, Tank Francaise Small Ladies, kā arī citi neatkārtojami modeļi.

Šī kompānija ražo ne tikai luksus klases pulksteņus – vērā ņemama ir arī zīmola pieredze rotaslietu un juvelierizstrādājumu izgatavošanā. CARTIER juvelierizstrādājumos iestrādāti visdažādākie dārgakmeņi, kuri izgrezno jebkuru sievieti. Kompānijas radītie juvelierizstrādājumi  ir viens no populārākajiem  un iecienītākajiem aksesuāriem slavenību vidū – ne reizi vien šie juvelierizstrādājumi un pulksteņi kopā ar kādu no Holivudas slavenībām pelnīti ir izgājuši kopā uz sarkanā paklāja. Kompānija vienmēr izcēlusies ar unikāliem dizaina risinājumiem, tāpēc plašajā klāstā ir gan klasika, gan oriģinālu un pat avangardiski aksesuāri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *