Svaigas dārzeņu un augļu sulas tavās mājās

sulu spiedeSvaigi spiestas sulas ir īsts enerģijas un vitamīnu lādiņš ikvienam organismam. Svaigas sulas satur ļoti daudz vitamīnu, minerālvielu un aktīvās vielas, kuras nesatur parastās sulas, kas stāv veikalu plauktos. Šāds dzēriens no rīta ir daudz labāks nekā kārtējā kafijas krūzīte. Tās sulas, kas atrodas veikalu plauktos, ir pasterizētas, tāpēc nesatur visas aktīvās vielas, kuras atrodamas svaigā sulā. Tieši tāpēc, ja Tev ir iespēja izvēlēties starp svaigi spiestu sulu un pasterizētu sulu – noteikti izvēlies svaigu sulu.

Svaigu sulu dzeršanai ir ļoti daudz pozitīvu īpašību. Viena no šādām īpašībām slēpjas tajā, ka svaigas sulas ļauj atbrīvoties no toksīniem, kā arī būtiski spēj uzlabot imūnsistēmu. Protams, ikviens, kurš kaut reizi ir spiedis svaigi spiestu sulu, noteikti ir saskāries ar to, ka pēc tam paliek ļoti daudz biezumu. Labā ziņā ir tāda, ka šos biezumus nav nepieciešams izmest, jo no tiem var pagatavot dažādas dārzeņu pastētes, kā arī citus ēdienus, piemēram, pievienojot šos biezumus zupai.

Eksperti saka, ka visbagātīgās ir tieši zaļo augļu un dārzeņu sulas, jo tās satur hlorofilu un olbaltumvielas. Tieši zaļie dārzeņi un augļi palīdz piegādāt šūnām ūdeni. Protams, bieži vien cilvēki nevēlas baudīt šādas krāsas dzērienu, tomēr tie nebūt nav jādzer šādā veidā, jo tos iespējams samaisīt, piemēram, ar āboliem vai kādiem citiem augļiem. Ja tomēr pagatavo svaigi spiestu sulu, bet tās konsistence šķiet pārāk koncentrēta, droši to vari atšķaidīt arī ar dzeramo ūdeni.

Ļoti daudziem cilvēkiem mājās ir sulu spiedes, kuras bieži vien netiek pilnvērtīgi izmantota. Šajā procesā nav nekā sarežģīta – nepieciešams tikai nospiest vienu pogu un svaiga dārzeņu vai augļu sula būs gatava, tomēr bieži vien notiek tā, ka sulu spiedes stāv virtuvē un apput ar putekļu kārtiņu. Lai izveidotu veselīgu paradumu katru dienu dzert svaigi spiestu sulu, ir nepieciešams pieradināt sevi pie sava veida rutīnas vai apņemšanās. Piemēram, no sākuma vari sev apsolīt, ka turpmāk reizi nedēļā izspiedīsi vienu sulas glāzi. Vēlāk jau vari šo skaitu palielināt līdz vairākām glāzēm vairākas reizes nedēļā. Kad dzer sulu, Tevī noteikti ir daudz pozitīvu emociju – paturi šīs pozitīvās un spilgtās emocijas un atceries tā ik reizi, kad zudīs interese par svaigi spiestām sulām. Tāpat vari arī pilnveidot labvēlīgo ieradumu. Ja no sākuma, iespējams, spiedīsi sulas no dažādiem augļiem un dārzeņiem, jau pēc laiciņa varēsi sākt meklēt augļus un dārzeņus, kas, piemēram, nākuši tikai no bioloģiskām saimniecībām. Noteikti nebaidies eksperimentēt. Tu vari droši variēt ar dažādiem augļiem un dārzeņiem, miksē tos un iegūsti lielisku vitamīnu lādiņu visai dienai.

Svaigi spiestas sulas ir lielisks papildinājums ikvienai ēdienkartei. Tas noteikti sniegs daudz pozitīvu emociju, uzlabos veselību, vispārējo pašsajūtu. Noteikti pieradini pie šāda dzēriena bērnus, lai viņi augtu veseli. Sulu spiešanas process ir patiešām interesants, tāpēc nebaidies tajā iesaistīt arī bērnus, ļaujot viņiem pašiem izspiest sev pirmo sulas glāzi. Šādas darbības liks viņiem pierast pie svaigi spiestas sulas un izaugot, viņi paši vēlēsies tādas gatavot. Mums apkārt ir ļoti daudz dažādu augļu un dārzeņu. Tev nepieciešams izvēlēties tos augļus un dārzeņus, kuri ir tuvāk tieši Tavai sirdij. Pagatavo gardas sulas gan sev, gan arī citiem, uzņemot pilnvērtīgu vitamīnu devu, ko mums sniedz daba!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *