Speciālistu ieteikumi: ko ņemt vērā, iekārtojot virtuvi?

virtuves mēbeles internetāVirtuve ir centrālā telpa mājoklī – tur tiek gatavotas kopīgas maltītes, apspriesti aktuālie notikumi, uzņemti viesi. Lai virtuve izskatītos labi un būtu funkcionāla, tās iekārtošanā noderēs daži speciālistu ieteikumi.

Virtuves funkcionalitāte

Pats pirmais solis virtuves labiekārtošanā, ir saprast, kādam nolūkam virtuve kalpos un kas tajā ikdienā saimniekos. Ņemot vērā, ka virtuve galvenokārt kalpo ēdiena gatavošanai, viss pārējais attiecīgi jāpakārto šai funkcijai. Plānojot virtuves iekārtojumu, jāņem vērā arī pārējā mājokļa iekārtojums – īpaši tad, ja ir vēlme pēc vienota dizaina visā mājoklī.  Domājot par dizaina risinājumiem, drošāk izvēlēties klasiskas vērtības, nevis sekot modes tendencēm – mode mainās ļoti strauji, bet virtuves labiekārtošana visbiežāk ir plānots kā ilgtermiņa ieguldījums.

Iekārtojums

Kas jāizvēlas pirmais – virtuves mēbeles (vairāk šeit: https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/virtuves-mebeles/virtuves) vai tehnika? Lai virtuve būtu maksimāli funkcionāla, vislabāk plānošanu sākt ar izlietnes un plīts, kā arī citas nepieciešamās tehnikas novietošanu. Svarīgi virtuvi iekārtot tā, lai tā būtu parocīga visiem ģimenes locekļiem – lai arī bērni varētu tikt klāt nepieciešamajām lietām un produktiem. Augstākajos skapīšu plauktos nav ieteicams novietot ļoti daudz produktu – tādā veidā plaukti kļūst neparedzami un tajos ir grūti orientēties.

Skapīšus var novietot gan pie sienām, gan arī starp izlietni un plīti, lai gatavošanas procesā ērti būtu pieejami nepieciešamie virtuves piederumi. Būtiski pievērst uzmanību arī skapīšu mehānismiem un pārliecināties, ka tā atvēršana un aizvēršana netraucēs, piemēram, ēst gatavošanas procesā.

Produktu un citu vajadzīgo lietu, piemēram, papīra dvieļu novietošanai var noderēt arī pīti grozi – tas ir praktisks un arī stilīgs risinājums. Starp citu, grozos var likt arī dārzeņus.

Krāsu toņi

Virtuvei var izvēlēties dažādus toņus un to kombinācijas – galvenais, lai pašiem telpa šķistu mājīga un patīkama. Sienām vislabāk izvēlēties flīzes apvienojumā ar mazgājamo krāsu vai mazgājamām tapetēm – tas būs daudz praktiskāks risinājums.

Šobrīd pieejami dažādi materiāli, tehnika un mēbeles visām gaumēm un prasībām, tādēļ ikviens var šo svarīgo telpu iekārtot pēc saviem ieskatiem – galvenais, lai tā izskatītos labi, būtu funkcionāla un kalpotu ilgi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *