Skaista āda – estētiskā dermatoloģija

estetiska dermatologijaMūžīgā jaunība aizrāva sapņotājus un filozofus jau senajā Romā, un šī kaislība turpinājās arī Viduslaikos, kad alķīmiķi meklēja mūžīgās jaunības eliksīru. Mūsdienās gan meklējumi kļuvuši pragmatiskāki un nopietnāki — viens no jaunības risinājumiem ir estētiskā dermatoloģija!

Latvija šajā jomā tiešām var piedāvāt ārkārtīgi kvalitatīvus un salīdzinoši lētus pakalpojumus. Bieži vien pie mums cīnīties ar grumbām un citām likstām ierodas pacienti no Rietumeiropas valstīm. Tas tādēļ, ka viņu mītnes zemēs šāda veida pakalpojumi ir krietni vien dārgāki — atmaksājas nopirkt lidmašīnas biļeti, rezervēt viesnīcu Rīgā, izbaudīt nedēļas nogali un pie reizes veikt procedūras.

Modernākais, ko estētiskā dermatoloģija spēj sniegt, ir dažādas lāzerprocedūras. Šeit var minēt intensīvi pulsējošās gaismas medicīniskās iekārtas vai pasaulē atzītas jaunākās tehnoloģijas, piemēram, frakcionālos vai Q-switch lāzerus utt. Tā kā dermatoloģijas klīnikās visbiežāk pieejami vairāki lāzeriekārtu tipi, tos var kombinēt, lai atrastu katram klientam individuāli vispiemērotāko ādas kopšanas risinājumu.

Terapeitiskie (mazjaudas) lāzeri tiek izmantoti, lai nodrošinātu iedarbību ādas dziļumā, piemēram, samazinātu tūsku, uzlabotu asinsriti, samazinātu matu izkrišanu, normalizētu tauku dziedzeru darbību, samazinātu dažādus ādas iekaisumus, iznīcinātu mikrobus vai apturētu baktēriju vairošanos.

Ķirurģiskie (lieljaudas) lāzeri tiek pielietoti estētiskām procedūrām, lai acīm redzami mainītu ādas stāvokli. Šādas procedūras laikā noteiktā dziļumā tiek noņemts ādas virsējais slānis un tiek atjaunoti dziļākie slāņi. Šādā veidā tiek veicināta ādas atjaunošanās, tādējādi mazinās dažādas krunciņas un rētas paliek mazāk redzamas.

Pacienti arī iecienījuši IPL terapiju, kas ir efektīvs līdzeklis, kā cīnīties ar sīkām krunciņām un uzlabot ādas elastību un krāsu. Ja nepieciešams tikt galā ar dažāda izmēra un izcelsmes rētām, vislabāk piemērotie būs frakcionālie lāzeri. Gan IPL terapija, gan lāzerterapija palīdzēs mazināt sarkano fāzi dažādos rētaudos, tādējādi padarot tās mazāk uzkrītošas. Šis būs ļoti noderīgi, ja rētas ir redzamās vietās, piemēram, uz sejas — neļaujiet traumai sagraut savu pašvērtējumu!

Protams, katrs cilvēks ir atšķirīgs un minētās lāzerterapijas metodes uz katru iedarbojas citādāk, tomēr profesionāls dermatologs zinās ieteikt īsto risinājumu ikvienai estētiskas dabas ādas problēmai, galvenais ir saņemties ierasties uz konsultāciju un jautāt! Jāatceras, ka nav mazu estētisku problēmu — dermatologs nopietni domās par jebkuru ādas nepilnību, kas liedz jums ikdienā būt pilnībā pārliecinātam par sevi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *