Samsung tālruņi un to reti izmantojamās funkcijas

Samsung tālruņi – vieni no populārākajiem Latvijā . Tie nav pārāk dārgi, turklāt ir daudz modeļu, no kuriem gan pusaudži, gan uzņēmēji var izvēlēties sev piemērotāko variantu. Šodien vēlamies nedaudz pastāstīt par neparastajām Samsung tālruņu funkcijām, kuras vairums lietotāju neizmanto, jo… par tām neko nezina. Funkcijas ir, taču tās nav iekļautas populārākajos aprakstos. Un kurš gan tagad lasa tās mazās grāmatiņas – lietošanas instrukcijas, kuras ražotājs liek kastītēs? Gandrīz neviens, tāpēc par šīm funkcijām daudz neko nezinām.

Dubultais ekrāns
Samsung tālruņos, kuriem Android 4.1.2. versija vai augstāka, ir pieejama dubultā ekrāna funkcija. Nospiežot labo komandu taustiņu, redzēsiet visas atvērtās programmas. Pārvietojot pirkstu uz sāniem, tās izslēgsies un tālruņa baterija darbosies ilgāk. Par šo funkciju zina visi, taču jaunākajos Samsung tālruņos ir iespējams atvērt 2 ekrānus vienlaicīgi. Piemēram, vienā varat rakstīt vēstuli, bet citā – skatīties Youtube video vai lasīt jaunumus interneta pārlūkā.

Kā to izdarīt? Ejiet uz Iestatījumi>Displejs un iestatiet Multi Window. Tāpat var ilgāk paturēt taustiņu “Atpakaļ” un parādās sānu josla. Tajā jāizvēlas programmas, kuras vēlaties redzēt vienā vai otrā logā. Problēma ir tā, ka ne visas programmas, kas atrodas jūsu tālrunī, tur parādīsies… Bet galvenās tiešām ir.

Cita problēma – abos logos nevarat ielikt tādas pašas programmas, piemēram, divus pārlūka vai Facebook aplikācijas. Protams, dubultie logi ir noderīgāki tālruņos ar lielu ekrānu un planšetdatoros.

Neizmantojamo programmu tīrīšana

samsung

Samsung tālruņiem ir viena iezīme – tajos ir daudz programmu, kuras instalē ražotājs, un tās neizdodas atinstalēt. Kur tās likt? Atinstalēt neizdodas, taču var paslēpt to ikonas un tādā veidā ietaupīt vietu. Tās paliks viedtālrunī, būs pieejamas caur Iestatījumi>Programmas, taču starp citām ikonām nebūs redzamas.

Kā to izdarīt? Ļoti vienkārši. Jums jāaiziet uz programmu sarakstu un jānospiež uz izvēlnes taustiņa (kreisā) un jāizvēlas “Paslēpt programmas”. Tad jāizvēlas, kuras programmas vēlaties paslēpt, un jānospiež “Labi”. Viss, jūsu programmu saraksts ir sakārtots.

Ekrānuzņēmums ar rokas kustību

Dažkārt vēlamies padalīties ar sava tālruņa ekrānuzņēmumu ar draugiem. Nav svarīgi, vai tas ir spēļu sasniegums, vai interesanta sarakste ar SMS, vai cita lieta. Svarīgi ir tas, ka ekrānuzņēmums parasti izdarāms diezgan sarežģīti – vienlaicīgi jānospiež Power un Home taustiņi. Ja neizdodas tos nospiest vienlaicīgi, tad varat nejauši izslēgt tālruni. Tas nav ērti. Pēdējos četros gados ražotiem Samsung tālruņiem ir brīnišķīga funkcija – ekrānuzņēmumu var uzņemt vienkārši ar plaukstu pārvelkot pāri ekrānam.samsung2

Kā to izdarīt? Jāiet uz Iestatījumi>Kustības un jāatzīmē funkcija “Pārvilkt ar plaukstu…”. Tagad būs daudz vieglāk uzņemt sava tālruņa ekrānuzņēmumus.

Ceram, ka šie padomi palīdzēs labāk pazīt savu Samsung viedtālruni un padarīt to efektīvāku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *