Rīgas autoskola vieglās automašīnas braukšanas nodarbībām

autoskolaJa tu vēlies sākt vadīt transportlīdzekli un esi apņēmības pilns, tad mācību process nav nemaz tik sarežģīts. Ja izvēle krīt par labu B kategorijas transportlīdzeklim jeb vieglajai automašīnai, tad braukšanas apmācības var uzsākt jau no 16 gadu vecuma, pirms iestāšanās autoskolā. Tiesa, pirms tam nepieciešams iegūt mācību braukšanas atļauju jeb tautā tā dēvētās baltās tiesības.

Pēc mācību braukšanas atļaujas iegūšanas daudzi mēdz izvēlēties mācīties braukt, piemēram, ar radiniekiem vai draugiem, kam jau ir autovadītāja stāžs (B kategorijas transportlīdzeklim vismaz 3 gadi). Tomēr, mācoties braukt pa ceļiem, kur vienmēr ir aktīva satiksme, piemēram, Rīgā, vislabāk izvēlēties apmācības pie pieredzējuša autoskolas instruktora.

Izvēloties mācīties braukt ar ģimenes locekli vai paziņu, bieži vien apmācību procesā zūd kāda būtiska lieta – teorētiskās zināšanas. Ikdienā vadot auto cilvēki mēdz koncentrēties uz praktisko vadīšanu, kā arī, regulāri neatjaunojot zināšanas, bieži vien no teorētiskās puses daudz kas tiek aizmirsts. Tāpēc arī reflektants līdz galam neiegūst nepieciešamās zināšanas, kas ļauj pārliecināti vadīt automašīnu un labāk izprast Ceļu satiksmes noteikumus un savu ceļu satiksmes dalībnieka lomu.

Turpinot piemēru par Rīgu. Rīgā satiksme ir ļoti aktīva teju visas dienas garumā, turklāt jārēķinās ar sarežģītiem ceļa posmiem, kā arī tramvaju sliežu apbraukšanas specifiku, kas nav tik aktuāla citur Latvijā. Apvienojot teorētiskās zināšanas un braukšanas nodarbības, Rīgas autoskola reflektantus labi izglītos un sagatavos braukšanas uzsākšanai Rīgas ielās.

Viens no galvenajiem ieguvumiem, ko piedāvā autoskola, ir fakts, ka instruktors iemāca braukšanu profesionālā manierē, liekot ievērot visus Ceļu satiksmes noteikumus un pastāstot to, kā rīkoties neparedzamās un saspringtās situācijās. Pat, ja tas viss ir izrunāts teorētiski un ir zināms, kā rīkoties, reālajā dzīvē uz ceļa viss ir daudz savādāk un prasa spēju ātri reaģēt un izvērtēt situāciju. Tā kā braukšanas instruktori ikdienā apmāca daudzus topošos autovadītājus, viņi ir ieguvuši lielu pieredzi un izvērtējuši visbiežāk pieļautās kļūdas, tāpēc var efektīvāk apmācīt reflektantu, kā nepieļaut tās pašas kļūdas.

Lielākoties katrai autoskolai ir nedaudz atšķirīga braukšanas mācību programma, tāpēc apmācāmā progresa līmenis tiek mērīts pakāpeniski. Braukšanas instruktori strādā pēc noteiktas programmas, kas palīdz pārliecināties, vai topošais vadītājs saprot, ko viņam māca un kāpēc tas ir būtiski. Pēc šāda veida apmācībām topošais autovadītājs jutīsies daudz pārliecinātāks par savām spējām vadīt transportlīdzekli. Studenti, kas iziet apmācības pie autoskolu vai arī individuālajiem instruktoriem, bieži vien beidz apmācības izcilā līmenī, jo viņus ir apmācījuši cilvēki, kas ir kvalificēti mācīt citus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *