Piedzīvojumu vasara

kalnu velosipēdiVasarā tā vien kārojas pēc jauniem piedzīvojumiem, neparastām sajūtām un jaunām pieredzēm. Gribas izmēģināt neparasto, jauno un aizraujošo, kas citās sezonās šķiet nedaudz tālāks un mazāk sasniedzams. Viena no šādām aktivitātēm – braukšana ar velosipēdu. Lai gan arī ziemā velosipēdu satiksme neapstājas pavisam, tomēr mazāk ziemas velobraucēju ir gan. Turklāt, ir velobraukšanas veidi, kas ziemā nav izbaudāmi tā, kā vasarā un otrādāk, jeb – katram gadalaikam savs veids labāk piemērots.

Kalnu velosipēds (MTB) ir izstrādāts braukšanai pa kalniem, pa mežiem, bez ceļiem, lai arī tieši ar kalnu velosipēdiem daudzi izvēlējušies pārvietoties ikdienā. Raksturīgākās kalnu velosipēdu īpašības ir izturīgas detaļas, ērta stūre labai vadībai, zemi pārnesumi braukšanai pret kalnu. Daļai no tiem ir amortizatori. Vai jums tādu vajag? Šāds velosipēds būs smagāks, tomēr atvieglos braukšanu pa nelīdzenu apvidu. Un ar šādu velosipēdu iespējams daudz vieglāk doties neparastos piedzīvojumos vasarā.

Braukšanas komfortu un velosipēda caurgājību noteiks, kādu riepu protektoru būsiet izvēlējies (rupjāks derēs mīkstākam segumam, savukārt, braucot pa cietu segumu, komfortablākas un ātrākas būs šaurākas un gludākas riepas).

Piemēram, kalnu divriteņi ir piemēroti braukšanai pa kalnu un mežu takām. Tiesa, tajā pašā laikā, kalnu velosipēdu var izmantot gan pilsētā, gan uz šosejas, gan kalnos vienlīdz labi. Šis gan ir sportiskāk noskaņots velosipēds, toties ar to iespējams viegli manevrēt un pārslēgt pārnesumus. Par braucēja komfortu gādā pietiekami resnas riepas. Tieši šī iemesla dēļ kalnu velosipēdi ir tik iecienīti pilsētās, kur riteņbraucējiem vēl nav ne tie labākie veloceliņi, ne tās gludākās ietves un brauktuves. Tāpat, kalnu velosipēdu var izvēlēties ar klasiskākas formas rāmi un aprīkot atbilstoši ikdienas vajadzībām – uzstādot universālāka protektora riepas un dubļusargus.

Tomēr kalnu velosipēds ir nedaudz sarežģītāks par klasisko, tādēļ kaut nedaudz sakarīgu braucamo par lētu cenu iegādāties neizdosies. Toties atlaižu laikā var sameklēt pat ļoti pieklājīgu kalnu velosipēdu, turklāt par gana izdevīgu cenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *