Pieci soļi, kā izvēlēties smaržas

smaržas internetāEsi jaunu smaržu meklējumos? Šajā rakstā atradīsi visu nepieciešamo informāciju, kas palīdzēs izvēlēties tieši to aromātu, kas tev piestāv vislabāk.

Tā kā mūsdienās veikalos smaržu, odekolonu, smaržūdeņu un citu aromātu veidu klāsts ir milzīgs, īstā parfīma meklēšana var novest pie ožas receptoru pārslodzes. Lai tas nenotiktu, iesakām sekot šiem pieciem vienkāršajiem soļiem.

  • Pieturies pie sava iecienītā smaržu tipa – vispirms aplūko tās smaržas, kuras esi iegādājusies iepriekš. Nereti cilvēki izvēlas diezgan līdzīgus aromātus, kas nāk no vienas kategorijas. Kad nākamo reizi dosities smaržu meklējumos, lai ietaupītu laiku, vispirms izmēģiniet tās, kuras pieder pie tās paša tipa, kādu jau lietojat. Taču tas nenozīmē, ka aromāts būs tāds pats. Notis var atšķirties. Piemēram, ja jums patīk rožu notis, pamēģiniet smaržas ar jasmīna vai vijolīšu pieskaņu – šie aromāti pieder pie ziedu tipa. Pieturoties pie vienas kategorijas, jūs ātrāk varēsit atrast to, ko meklējat. Zināšanai – smaržu kategorijas jeb “ģimenes” bieži vien iedala: ziedu, citrusu, austrumu, jūras, šipra-eksotiskajos un pikantajos aromātos.
  • Doties smaržu “medībās” no rīta – šeit droši var teikt “kurš putniņš agri ceļas, tas noķer vislielāko tārpu”. Cilvēka oža ir spēcīgāka no rīta, pirms tā pakļauta daudzu un dažādu aromātu ietekmei, kā tas notiek dienas laikā. Ja vēlies pēc iespējas precīzāk noteikt tās smaržas, kuras tev noteikti patiktu un piestāvētu, došanos uz veikalu ieplāno pirms visām citām aktivitātēm rīta pusē. Turklāt tavu ožu ietekmē arī uztraukums un stress. Ņem to vērā, pirms dodies iegādāties smaržas.
  • Izsmidzini un “paņem pauzi” – izvēlies divas vai trīs smaržu pudelītes, kas tevi ieinteresējušas, un izsmidzini tās uz testēšanas lapiņām. Ja tās veikalā nav pieejamas, izmanto smaržu pudelītes korķīti. Pacieties, nesmidzini smaržas uz sava ķermeņa. Kad esi pasmaržojusi pāris aromātus, pārslēdzies uz ko citu. Aizej un aplūko pārējos plauktus, lai aptuveni 20 līdz 30 minūtes “atpūtinātu” ožas receptorus. Turklāt tev ir arī jādod laiks smaržām nožūt, lai parādītos to pamatnotis. Kad tās sajutīsi, būsi pilnībā izbaudījusi visu smaržu pudelītes piedāvāto “buķeti”.
  • “Neitralizē” savu degunu – eksperti atzīst, ka cilvēka oža “nogurst” pēc aptuveni trīs aromātu nobaudīšanas. Ja turpināsit smaržot vienu pudelīti pēc citas, jūsu oža vairs nespēs pienācīgi atšķirt vienu aromātu no otra, turklāt tam visam pievienosies arī galvassāpes. Lai “neitralizētu” savu degunu, varat pasmaržot ko neitrālu, piemēram, salveti vai papīra lapu. Tāpat ir veikali, kuros pieejami trauki ar kafiju – ir eksperti, kas uzskata, ka kafijas aromāta paostīšana palīdz sajust smaržu notis. Varat to izmēģināt ik pēc pāris smaržu notestēšanas.
  • Notestē – kad beidzot būsit atraduši tās smaržas, kuras jums patīk, izvēlieties vienu favorītu un uzsmidziniet to uz sava ķermeņa. Pēc tam atkal uzgaidiet, lai parādītos aromāta notis. Ja tās jums patīk – veiciet pirkumu! Zināšanai – smaržu testēšanu varat veikt, dodoties uz veikalu, taču, ja vēlaties ietaupīt, iegādājieties smaržas internetā, piemēram, 220.lv, kur brendu aromāti ir pieejami par zemākām cenām!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *