Par īpašuma apdrošināšanu

nekustama-ipasuma-apdrosinasana-Compensa-MājasStatistika rāda, ka arvien vairāk pieaug negadījumu, nelaimju un postījumu skaits. Gan satiksmes negadījumu uz ceļiem paliek vairāk, gan dažādas dabas stihijas izpaužas arvien efektīgāk – tā, ka pēc tam ar grūtībām nākas novērst to darītos postījumus, gan arī par ugunsnelaimēm nākas dzirdēt arvien biežāk un biežāk. Grūti teikt, vai šādai statistikai ir arī kāds kopējs cēlonis, bet skaitļi nemelo.

            Tajos brīžos, kad viss ir kārtībā – nelaimes nenotiek, ikdiena ir sakārtota, neparedzētu situāciju, kas spētu ietekmēt nopietni, nav – tad mēs nesatraucamies un neaizdomājamies par to, ka pastāv iespēja – vienā mirklī tas var mainīties. Tāpēc gudrākais domā ilgtermiņā – priecājoties par to, ka šodien viss kārtībā, bet, arīdzan, plānojot un nodrošinoties uz priekšu, lai arī rītdienā viss būtu kārībā. Un šeit tad jāsāk pieminēt īpašuma apdrošināšanas polises. Tas ir viens no zināmākajiem, efektīvākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā parūpēties par to, lai mājoklis būtu drošībā. Protams, neviena apdrošināšanas polise nelaimes kā tādas novērst nevar! Tomēr apdrošināšanas polise ir pavisam droša garantija, ka situācijā, kad nelaime būs notikusi, mājokļa īpašnieks nepaliks bez jumta virs galvas un ar pilnīgu neziņu par rītdienu.

            Paši taču nekrājam finanšu līdzekļus, domājot par to, ka ja nu rīt notiks nelaime. Un, ja arī kāds tomēr tā dara, tad iekrātā summa ir vairāk paredzēta sīkiem negadījumiem – ārsta apmeklējums, auto remonts vai steidzams pirkums, ne tādiem nelaimes gadījumiem, kas var izpostīt visu piederošo. Savukārt nekustamā īpašuma apdrošināšana būtībā ir tieši šāds princips – atlikt malā nedaudz naudas (iegādāties polisi), lai nodrošinātos, ka tad, ja nelaime notiks, būs iespējams atkal tikt uz kājām.

            Populārākais apdrošināšanas risks, ko piedāvā apdrošinātāji un izvēlas cilvēki, kas iegādājas nekustamā īpašuma apdrošināšanas polises, ir ugunsnelaimju risks. Tas ir viens no postošākajiem un iznīcinošākajiem nelaimju veidiem, kad, reizēm, no mājokļa pat nekas vairs nepaliek pāri. Tādēļ apdrošināties patiešām ir vērts. Polise piedāvā parasti arī apdrošināšanu pret dabas stihiju radītajiem postījumiem, trešo personu ļaunprātīgas nelikumīgas darbības, ūdensvadu un apkures sistēmu avārijām, kas ir aprēķināti kā biežākie negadījuma iemesli mājoklī.

            Par savu nākotni ir jādomā, un visbiežāk nākotnes redzējumā ietilpst arī savs mājoklis – tātad, arī par tā drošību padomāt ir nepieciešams.

Lasīt vairāk – http://www.compensa.lv/content_lv/compensaHousehold.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *