Palīdzēs uztura speciālists un gribasspēks

palidzes-uztura-specialists

Nav nekāds brīnums, ka eksistē teiciens – tu esi tas, ko tu ēd. Tāpēc arī ir tik svarīgi saprast pareizus ēšanas pamatus, ar ko tikt galā var palīdzēt uztura speciālists. Viņa konsultācija var būt noderīga ne tikai tiem, kas vēlas palielināt vai nomest svaru, bet arī tiem, kuri saskaras ar gremošanas problēmām, sirds slimībām vai arī diabētu.

Uztura speciālists palīdz izprast galvenās lietas, kas saistītas ar ēšanas paradumiem, turklāt, pielāgojot to pacienta vecumam, dzīvesveidam, veselības stāvoklim un fiziskajām aktivitātēm. Turklāt, mainot uztura paradumus, mainās ne tikai cilvēka svars, ber arī vispārējais veselības stāvoklis, samazinās nogurums un uzlabojas ādas kvalitāte.

Pareizs uzturs nozīme daudz ko vairāk par kalorijas iekšā un kalorijas ārā shēmu. Daudzi cilvēki nesasniedz sev vēlamos rezultātus, jo ēd par maz, vai arī neprot atrast pareizo balansu starp ēšanu un sportošanu. Ir iespējams arī ēst veselīgi, tomēr nepiemērotos daudzumos. Visām šāda veida problēmām atrast risinājumu palīdzēs uztura speciālists, kurš, aplūkojot klienta ikdienas ēdienkarti, identificē to, kas attur no pareizo mērķu sasniegšanas un sniedz ieteikumus, kā mainīt savu ēšanas plānu, lai dotos pareizā virzienā.

Svarīgi ir ne tikai doties uz vienu konsultāciju pārspriest savus ēšanas paradumus, bet regulāri strādāt ar uztura speciālistu, lai veiksmīgi mainītu esošo situāciju un sasniegtu iecerēto mērķi. Pārsvarā tas, cik bieži nepieciešams tikties ar speciālistu, ir atkarīgs no paša klienta. Ja vienam cilvēkam pietiek piekoriģēt uzturu reizi mēnesī, tad varbūt citi vēlamos rezultātus var sasniegt tikai ar iknedēļas tikšanos. Tāpēc ir svarīgi, lai būtu iespējams saņemt individuālu pieeju un risinājumus.

Ļoti bieži uztura problēmas sniedzas pāri ikdienas ēdienkartei. Citiem ēdiens ir kā komforts, kas slēpj dažādas iekšējas problēmas, bet citi ikdienā sastopas ar vairākām problēmām, kad mēģina pievērsties veselīgākiem paradumiem. Citreiz ģimene nav gatava pieņemt savādākus ēšanas rituālus, kas būtībā sabotē potenciālo progresu. Bet varbūt ikdienas darba ritms ir tas, kas nav piemērots regulārām ēdienreizēm un gatavošanai mājās. Arī par šīm visām lietām nevajadzētu kautrēties runāt ar savu uztura speciālistu, jo viņš, ar savu pieredzi, ir spējīgs sniegt padomus tam, kā rīkoties šajā vai citā situācijā.

Kā jau ar jebkurām pārmaiņām dzīvē, pirmais, ar ko jāsāk, ir sava motivācija un gribas spēks. Ja šīs divas lietas ir sakārtotas, tad sabalansēts, veselīgs uzturs un arī fizisko aktivitāšu iekļaušana ikdienas dzīves ritmā palīdzēs ātrāk un efektīvāk sasniegt mērķi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *