Kādus zaudējumus sedz OCTA polise?

octa auto apdrošināšanaJa ņem vērā to, ka apdrošināšanas pamati ir vērojami jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad visa ceļošana un tirgošanās notika pa jūras ceļiem un bija nepieciešamība nodrošināties pret zaudējumiem, kas tajos laikos nebija retums, tad skaidrs, ka līdz mūsdienām tā jau ir paspējusi attīstīties līdz katrai mazākajai niansei un piedāvā cilvēkiem ne tikai droši pavadīt savu atvaļinājumu, bet arī nebaidīties par veselības problēmām, drošību mājās un arī uz ceļiem, kad pārvietojaties ar savu auto kā šoferis vai draugu un paziņu braucamrīku kā pasažieris. Šoreiz būs runa tieši par transportlīdzekļu apdrošināšanu, kas ir divējāda – obligātā un brīvprātīgā.

Obligātā civiltiesiskā automašīnas apdrošināšana.

Kā jau vēstī šīs apdrošināšanas polises nosaukums, tā ir obligāta un bez tās kustēt nu nekādi nedrīkst. OCTA polise apdrošina civiltiesiskos riskus, kas atbilst Latvijas un arī pārējās Eiropas un Eiropas Savienības valstu prasībām, turklāt, izbraucot no mūsu valsts robežām, tai obligāti ir jāatrodas līdzi taustāmā veidā, jo vienots apdrošināto auto reģistrs, diemžēl, vēl nepastāv. To ir iespējams iegādāties uz četriem dažādiem termiņiem un tas ietekmē arī polises cenu. Loģiski, ka polise, kas ir pirkta uz gadu, izmaksā lētāk, bet ne visi var uzreiz atļauties šādu summu samaksāt, tādēļ ir izveidotas alternatīvas, kas ļauj to iegādāties uz laika posmu no trim mēnešiem, pusgada vai 9 mēnešiem un, protams, uz gadu.

Riski.

Riski, ko apdrošina OCTA polise, runā paši par sevi un diezin vai liks kādam vēllieki satraukties un domāt par to, vailabāk riskēt un braukt bez apdrošināšanas vai tomēr nopirktpolisi. Vēlamies atgādināt un vērst uzmanību uz to,ka šīspolises esamība ir obligāta. OCTA polise nodrošina palīdzību situācijas, kas ir saistītas gan ar nodarītiem bojājumiem cita manta, gan veselībai. Ja runa ir par mantu, tad kā piemēru varam minēt šādus faktorus:

  • Izdevumi par bojāta auto remontu;
  • Ja remonts ir ekonomiski neizdevīgs un auto ir uzskatāms par nododamu metāllūžņos;
  • Ja auto ir evakuējams no negadījuma vietas;
  • Bojājumi, kas radīti ēkām, būvēm un ceļiem, bet tikai gadījumā, ja to īpašnieks ir pieprasījis kompensāciju;
  • Arī videi nodarītie kaitējumi ir uzskatāmi par vienu no noteicošajiem riskiem, kuri ir obligāti ietverti polisē.

Kā jau minējām, arī personai nodarītais fiziskais kaitējums ir apdrošināts:

  • Tiek segti izdevumi, kas radušies gadījumā, ja personai ir jāuzturas medicīnas iestādē un jāizmanto rehabilitācijas pakalpojumi;
  • Ja cietušais ir kopjams;
  • Nepieciešamo ārstniecības līdzekļu iegāde;
  • Tiek segti izdevumi par ārstēšanos mājas apstākļos;
  • OCTA polise nodrošina arī protēžu un tehnisko palīglīdzekļu iegādi.

Šie ir tikai daži no riskiem, kas tiek apdrošināti ar OCTA palīdzību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *