Noderīgi padomi mazas virtuves iekārtošanā

virtuves mēbeles, mēbelesNo mājokļa platības bieži vien atkarīga arī tā cena, tāpēc nereti priekšroka tiek dota dzīvokļiem, kas platības ziņā ir salīdzinoši nelieli. Šajā gadījumā ne mazums izdomas jāizmanto tam, lai nelielas telpas padarītu maksimāli funkcionālas un aprīkotu tās ar visu sadzīvei nepieciešamo. 

Par to, kā iekārtot mazu virtuvi un pēc iespējas ekonomiski izmantot katru tās kvadrātmetru arī pastāstīsim raksta turpinājumā.

  • Mazas virtuves iekārtojumā no svara ir ikkatra virsma. Papildus vietu dažādu mantu glabāšanai var atrast arī, piemēram, uz virtuves palodzes. Šajā gadījumā kā logu noformējumu būtu ieteicams izmantot žalūzijas vai aizkarus, kas nesniedzas līdz palodzes malai.
  • Dažādi plaukti un āķīši ļaus izvietot daudz vairāk virtuves piederumu. Lai neaizņemtu vietu ar virtuves skapīšiem, mazas virtuves iekārtošanai var izvēlēties atklātā tipa plauktus. Lai paslēptu no acīm visu lieko, plauktu satura strukturēšanai var izmantot dažādu interesantu materiālu kastes un groziņus, kuros izvietot, piemēram, dažādas tējas, garšvielas, nažus, tējkarotes un dakšiņas. Dažādas mēbeles iegādāties var šeit.
  • Lai piešķirtu telpai vairāk gaismas un vizuāli to paplašinātu, virtuves mēbeles ieteicams izvēlēties ar gaismu atspīdošām virsmām vai spoguļa elementiem (iegādāties var https://220.lv/lv/mebeles_un_interjers/virtuves_mebeles). Smagnējas, tumšas krāsas mēbeles būs vairāk piemērotas vidējām un lielām virtuvēm, bet mazas virtuves iekārtojumā mēbeles jāizvēlas no viegliem, dabiskiem materiāliem.
  • Nelielās virtuvēs vislabāk izvēlēties viegli pārnēsājamus krēslus bez atzveltnēm, piemēram, bāra krēslus vai krēslus, ko pēc vajadzības iespējams salikt. Tāpat nelielā virtuvē noderēs daudzfunkcionālie krēsli, kuru apakšdaļā atvēlēta vieta mantu glabāšanai.
  • Īpaša uzmanība jāvelta arī apgaismojumam. Jāatceras, jo telpā vairāk gaismas un to atspīdošu elementu, jo vizuāli plašāka tā izskatīsies. Virs gatavošanas virsmas var izvietot dažādus stikla plauktiņus, kas piešķirs telpai vieglumu un noderēs dažādu virtuves piederumu glabāšanai.
  • Mazas virtuves iekārtošanā priekšroka būtu jādod gaišiem toņiem un sīkiem tapešu rakstiem. Smagnējas līnijas, masīvi tapešu raksti un tumši akcenti būs vairāk piemēroti lielām telpām.
  • Izvēloties krāsu mazas virtuves sienām un griestiem, griestu tonis jāizvēlas par vienu vai diviem toņiem gaišāks nekā sienu krāsojumā. Šādā veidā piešķirsiet telpai plašumu un griesti izskatīsies daudz augstāki nekā tie ir patiesībā.
  • Lietderīgi var izmantot arī virtuves durvis, piemēram, ierīkojot uz tām āķīšus dažādu tekstilizstrādājumu, virtuves dvieļu vai cimdu, piekāršanai.
  • Izvēloties sadzīves tehniku mazai virtuvei, ieteicams pieturēties pie metāliskiem vai baltiem toņiem. Lai nebūtu jālauza galva par to, kā vislabāk izvietot lielo sadzīves tehniku un vienlaikus arī ietaupītu vietu, vajadzētu izvēlēties kompaktus iebūvējamo mēbeļu komplektus, kurā paredzēta vieta arī sadzīves tehnikai.
  • Lai būtu vairāk vietas dažādu mantu uzglabāšanai, kādu no virtuves sienām var izmantot plauktu ierīkošanai visā tās garumā. Šādā veidā atradīsies vieta gan traukiem un virtuves piederumiem, gan sīkajai sadzīves tehnikai, kas ikdienā netiek izmantota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *