Nekustamā īpašuma apdrošināšana

nekustama ipasuma apdrosinasanaCilvēks, šķiet, viedo savu dzīvi tā, lai krātu. Strādā, lai iekārtotu sev pēc iespējas ērtāku un patīkamāku dzīvi un tās apstākļus. Strādājot paralēli domājam par patīkamām vecumdienām – pat ja neapzināti, noteiktā vecumā sākam iekārtot sev patstāvīgu mājokli, kas būtu mūsu īpašums! Jaunākā vecumā, protams, vairāk domājam par esošo dienu un pāris nākamajām. Tomēr arī tas nenozīmē, ka nevēlamies dzīvot komfortabli un ērti. Jaunākā sadzīves tehnika, elektronika, auto un vēl daudzi citi iespējamie gadžeti, kas ikdienu padara ērtāku.

Tomēr visam kustamajam īpašumam, kas mums pieder, vairāk vai mazāk, ir savs derīguma termiņš – kalpošanas laiks. Paveicas, ja iekārta veiksmīgi nokalpo savu paredzēto laika posmu un tiek nomainīta pret jaunu. Bet situācijās, kad ar to kas atgadās? Skatoties par nekustamo īpašumu, tam kalpošanas termiņa nav. Uzlabojot un attīstot savu mājokli, tas var kļūt tikai labāks un labāks. Tomēr arī ar nekustamo īpašumu var atgadīties nelaimes gadījums, radot gan iespaidīgus finansiālos zaudējumus, gan spēcīgi satricināt visu ikdienu.

Tāpēc – apdrošināties par ļaunu nenāk nekad. Jo īpaši apdrošinot savu mājokli – savu nekustamo īpašumu. Ugunsnelaimes, pret ko galvenokārt standartā pasargā nekustamā īpašuma apdrošināšanas polises, ir gana bieža un, galvenokārt, neparedzama parādība, kas var atgadīties ar ikvienu. Tieši pēc šādām nelaimes gadījumiem atgūties ir visgrūtāk, atjaunot savu īpašumu, tikt galā ar finansiālajiem zaudējumiem, ja nav papildus atbalsta (piemēram, apdrošināšanas). Arī gadījumos, ja zaudējumus īpašumam ļaunprātīgi nodarījusi kāda trešā persona – apdrošināšana ir vienkāršākais un labākais veids, kā pasargāt to, ko rūpīgi esi veidojis, attīstījis un būvējis.

Pārsvarā īpašuma apdrošināšanas polisēs iekļaujas gan kustamā, gan nekustamā īpašuma apdrošināšana. Daži apdrošinātāji piedāvā papildus civiltiesisko apdrošināšanu, kā arī apdrošināšanu pret dažādiem specifiskiem riskiem, kuru notikšanai varētu būt lielāka iespējamība dažādu ārējo apstākļu dēļ. Piemēram – būvniecības civiltiesiskā atbildība, elektronisko risku apdrošināšana un tā tālāk. Standarta īpašuma apdrošināšanas risku segums ir ugunsgrēks, ūdensvadu avārijas, dabas stihijas, plūdi un jau minētā trešo personu prettiesiskā rīcība.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *