Mugursomas pārgājieniem un citām aktivitātēm: izvēlies labāko!

adidas mugursomasVasara ir pārgājienu, ekskursiju un ceļojumu laiks. Un neatkarīgi no tā, kādai aktīvās atpūtas formai dod priekšroku, neaizstājams līdzgaitnieks tajās ir mugursoma. Šī iemesla dēļ mugursomai jābūt maksimāli kvalitatīvai.

Mugursomas pieejamas daudzveidīgā izvēlē – atšķiras gan to izskats un ražotājs, gan svars, tilpums un citi parametri. Tādēļ mugursoma jāizvēlas rūpīgi. Viens no kritērijiem, protams, ir preču zīme – piemēram, labi zināmās Adidas mugursomas būs kvalitatīvākas par citām, taču uz nosaukumu vien paļauties nevajadzētu. Uzmanība jāpievērš arī tādiem aspektiem kā mugursomas svars un tilpums. Somas tilpumu parasti mēra litros, turklāt dažus no mugursomu modeļiem vajadzības gadījumā var paplašināt – parasti tas notiek, pagarinot mugursomas lences.

Mugursomu veidi

Nopērkamas dažādu veidu mugursomas, tādēļ vispirms rūpīgi jāizvērtē, kādam mērķim tā tiek iegādāta.  Populārākie varianti ir:

  • Mugursomas ar ārējo/iekšējo rāmi – tās ir ērtas arī tad, ja jāpārnēsā lielāki smagumi;
  • Ekspedīciju somas – paredzētas lielāku smagumu pārnēsāšanai, ar izturīgiem stiprinājumiem;
  • Vairāku dienu somas – piemērotas vairāku dienu pārgājieniem. Šajā kategorijā somu izvēle arī ir vislielākā;
  • Vienas dienas mugursomas – paredzētas vienas vai divu dienu pārgājieniem. Tā ir ar mazāku tilpumu, parasti aprīkotas ar papildu kabatām, kā arī stingrāku muguras paneli;
  • Tehniskās mugursomas paredzētas dažādu palīgierīču, piemēram, virvju un ķiveru pārnēsāšanai. Šādas somas nereti ir vieglākas un šaurākas;
  • Ultra vieglās somas – piemērotas komforta mīļiem un minimālistiem. Šāda tipa somas izceļas ar mazu svaru, paredzētas nelielu kravu pārnēsāšanai, taču ir gatavotas no mazāk izturīgiem materiāliem. Jāpiebilst, šāda tipa somas gan nav pieejamas pārāk plašā izvēlē

Izvēloties piemērotāko mugursomu, uzmanība jāpievērš arī citiem elementiem, piemēram, somas stiprinājumiem un siksnām, muguras plātnei, somas materiālam un citiem aspektiem.

Labas mugursomas plašā izvēlē atradīsi ne tikai specializētos veikalos, bet arī internetā. Tā ir iespēja sev nepieciešamo mugursomas modeli atrast ātri un vienkārši – jebkurā sev ērtā laikā. Turklāt tiešsaistē daudz vieglāk ir atrast arī labāko cenu piedāvājumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *