Meklē darbu dažādi speciālisti – kuras nozares ir pieprasītākās?

mekle-darbu-dazadi-specialisti

Par Latvijas darba tirgu noskaņojums ir divejāds. No vienas puses darba tirgus Latvijā ir piesātināts un tiem speciālistiem, kas meklē darbu nav iespējas atrast sev piemērotāko vakanci, bet no otras puses vairākās nozarēs katastrofāli trūkst nepieciešamo speciālistu, kā piemēru minot mazumtirdzniecību un apkalpojošo sfēru. Ja meklē darbu dažādi speciālisti, tad kāpēc ir šie divi pretējie viedokļi? Darba devēji ir izmisumā, jo speciālistus atrast nav iespējams un darba ņēmēji nevar atrast kvalifikācijai un savām prasībām piemērotu darba vietu.

Reālā Latvijas bezdarba situācija

Bezdarba līmeni finanšu sektora speciālisti prognozē aptuveni 8% robežās, kamēr 2015. gadā tas bija 9% robežās, 2015.gada nogalē pat 8.7%. Sezonāli tieši vasaras sezonā bezdarba līmenis krietni samazinās, jo ir sezonālie darbi, kā arī šajā gadalaiku meklē darbu daudzi skolēni un studenti, kas sniedz būtisku pienesumu Latvijas bezdarba samazināšanai.

Kur dažādi speciālisti meklē darbu

Protams, internets un sludinājumu portāli ir ērtākais veids, kā atrast dabu. Speciāli darba devējiem un ņēmējiem radītās mājaslapās ātri un vienkārši iespējams atlasīt sev interesējošus sludinājumus un arhīvā ievietot savu CV. Labākajās lapās iespējams arī ērti izveidot elektronisko dzīves gājumu.

Kas ir pieprasītākie speciālisti Latvijā?

Atbilde uz jautājumu, kāpēc pastāv bezdarbs un kāpēc darba devējiem trūkst darbinieku ir pavisam vienkārša. Darbinieku trūkums izjūtams nozarēs, kurās nepieciešama izglītība, zināšanas vai arī vidējā līmeņa nozarēs, kā, piemēram, mazumtirdzniecībā. Vislabāk apmaksātās profesijas ir IT nozarē, kur ir liels darbaspēka trūkums. Tāpat katastrofāli trūkst palīgstrādnieku, smago automašīnu šoferi un pārdevēji. Pārdevējiem un palīgstrādniekiem ir ārkārtīgi daudz vakances, tomēr ja meklē darbu specifiski šajā nozarē, tad vēlas lielāku algu. Trūkst arī pavāri un dažādi speciālisti šaurās tirgus nišās, piemēram, gaismas arhitekti.

Ir vērts kļūt par IT speciālistu

Jau sākot apsvērt domu par to, kur mācīties tālāk vai vēloties apgūt papildus izglītību, noteikti vajadzētu domāt tieši par IT nozari, lai atrastu piemērotu vakanci šajā nozarē. Lūkojoties uz straujo tehnoloģisko izaugsmi, pasaule mainās ik brīdi un IT struktūrai katrā uzņēmumā jāspēj tikt līdzi. IT speciālisti vienmēr būs situēti, nodrošināti un pieprasīti. Tāpat pieprasīti vienmēr būs arī C kategorijas vadītāja apliecības īpašnieki, jo arī loģistika un tās nepieciešamība ir jaunākā tendence.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *