Malkas apkures sistēmas – to priekšrocības un iespējas

malkas apkures sistēmas

Malkas katls tiek uzskatīts pats pašu tradicionālāko un vienlaikus arī ekonomiskāko apkures veidu. Tas ir vēsturiski visierastākais apkures veids un pierādījis sev tūkstošiem gadu ilgā vēsturē. Arī mūsdienās malkas apkurei ir būtiskas priekšrocības, tomēr ikvienam apkures lietotājam ir ļoti daudz iespēju izvēlēties sev tīkamāko apkures veidu: gan skatoties ekonomiskos kritērijus, gan emocionālos un pārliecību veidojošos (piemēram, ja ir vēlme izmantot tikai dabai draudzīgu un energoefektīvu risinājumu saules paneļu vai citā viedā). Protams, Latvijā vēl tik plašu izplatītās malkas krāsnis

Kritēriji, izvēloties malkas apkures katlu

Malkas apkures sistēmas jeb malkas apkures katlus dēvē arī par cietā kurināmā katliem, jo ražotāji tos paredzējuši, lai kurinātu ar malku, oglēm vai briketēm. Ir divu veidu materiāli, no kā tiek ražoti kalti: tērauds vai čuguns. Salīdzinot abus katlus, tērauda apkures katlam ir garš dūmgāzu ceļš, kura laikā siltums no sadegšanas brīža un procesa tiek nodots apkures sistēmai. Tas nodrošina augstu lietderības koeficientu un taupa kurināmo.

Būtiska čuguna apkures katlu priekšrocība ir to ilgmūžība – čuguns kalpos krietni ilgāk kā tērauds. Savukārt, tērauda katlā malka sadegs ar augstāku efektivitāti – tātad, dos vairāk siltuma. Tērauda malkas apkures katla priekšrocības būs arī tīrīšana, jo tam ir taisnas katla sienas. Ne mazāk svarīgs faktos, izvēloties apkures katlu it tā ietilpība un pieļaujamais pagales garums. Arī šie parametri ietekmē apkures katla efektivitāti. Domājot ilgtermiņā, malkas apkures katla priekšrocība ir arī iespēja papildus pievienot granulu degli, kas nozīmē, ka tiek iegūts automatizēts apkures veids jeb kombinētais apkures katls.

Čehija – efektīvāko malkas apkures katlu dzimtene

Nav noslēpums, ka lielākā daļa no efektīvākajiem malkas apkures katlu ražotājiem, atrodas Čehijā, kur to veiksmes atslēga ir profesionalitāte, vēsture un inovācijas. Viens no tirgus līderiem, čehu uzņēmums OPOP darbojas jau no 1949. gada un tā ražotne atrodas Čehijas pilsētā Valasske Mezirici. Piedāvājumā ir ērtas un ekonomiskas darbības tērauda un čuguna katli, kas ilgi kalpo un ir uzticami. Liels akcents tiek likts uz jaunumiem un inovācijām, kas atvieglo klientu ikdienu. Uzņēmums ir arī sociāli atbildīgs, palīdz studentiem un iesaistījies virknē sociālās atbildības programmu.

Vēl viens no nozīmīgākajiem spēlētājiem, čehu uzņēmums Rojek darbojas jau no 1921. gada un strādā gan ar koksnes apstrādes tehniku, gan ar gāzģenerācijas apkures katliem. Lielākā uzņēmuma priekšrocība ir inovācija gāzģenerācijas katlos, kas ļauj kurināt malku pat ar 25% mitruma līmeni, vienlaicīgi iegūstot efektivitātes klasi 4. Latvijas tirgū tiek piedāvāti gan apkures katli, gan radiatori.

Izvēloties uzņēmumu no kā iegādāties apkures katlu, jāpārliecinās, ka tas saņēmis ISO 9001 sertifikātu par atbilstību kvalitātes vadības sistēmas prasībām un ISO 14001 sertifikātu par atbilstību vides pārvaldības prasībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *