Lego konstruktori

 

Zaļi lego kluči

Savu pirmo Lego komplektu atceros kā šodien. Un, lai gan pagājuši jau daudzi gadi, atceros katru sīkumu. Tolaik tas vēl bija kaut kas ļoti īpašs. Tagad bērniem lielākoties ir neskaitāmas rotaļlietas, Lego, spēles, ierīces un vēl daudz dažādu lietu, ar ko sevi izklaidēt. Bet laikā, kad augu es, Lego bija īpaša vērtība.

Pie pirmā Lego komplekta tiku, kad pusstundu biju noraudājis medmāsiņas kabinetā, lai tikai izvairītos no nu jau vairs neatminos kādas potes. Un, kad visbeidzot adata tomēr bija sasniegusi savu mērķi – manu plecu, māsiņa bija atviegloti nopūtusies un aicinājusi iekšā nākamo “upuri”, man, pa ceļam uz mājām, kā mierinājuma balva, tika nopirkts pirmais Lego komplekts. Toreiz tie bija paši vienkāršākie klucīši, no kuriem iespējams veidot visu, ko vien fantāzija un klucīšu skaits atļauj. Tagad gan viss krietni pamainījies – Lego konstruktori ir gan vienkāršo klucīšu formā, gan speciāli – no kuriem var saveidot tikai automašīnas, lidmašīnas vai citus konkrētus agregātus. Tas gan nemaina priekus, ko gūst bērni (un atzīšu, reizēm arī pieaugušie) no dažādām spēlēm ar Lego konstruktoriem.

Nav taču būtiski, vai mums izdosies saveidot pašu augstāko torni no visiem iespējamajiem Lego klucīšiem, kas vien pieejami lielajā kastē, vai no specifiskām detaļām saliksim sarežģītu lidmašīnu (un galvenais – lai visas pareizās detaļas ir pareizajās vietās). Galvenais ir darbošanās prieks. Jā, mazajiem daudz patīkamāk būs būvēt savas sapņu pilis un torņus no krāsainajiem būvelementiem, bez nekādiem ierobežojumiem. Kamēr tiem, kuri jau lielāki vecumā un apķērīgāki savās darbībās – tiem būs vēlme nodarbināt sevi ar kaut ko sarežģītāku. Piemēram, sekot instrukcijai, kā uzbūvēt nepārspējamu gaisa kuģi vai citplanētiešu apkarotāju ierīci, policijas iecirkni un vēl sazin ko. Šādā veidā, iegādājoties Lego konstruktorus saviem bērniem jau no mazākā vecuma, un turpinot pirkt konstruktorus arī tad, kad bērni kļūst vecāki, rosinām viņus domāt, attīstīt loģiku, fantāziju un roku veiklību. Iegādājies veikalā 220.lv http://220.lv/lv/rotallietas_un_preces_berniem/rotallietas_un_speles/lego Lego konstruktors var izrādīties ne tikai spēle laika pavadīšanai un bērna nodarbināšanai, bet arī lielisks veids, kā rosināt viņa izaugsmi un attīstību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *