Lai auto ripotu droši

riepasDroša braukšana ziemas apstākļos atkarīga no ļoti daudziem faktoriem. Te būtisks gan transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis, gan vadītāja prasmes un pieredze, gan laika apstākļi, gan arī riepas, ar kādām apauts auto. Pirmais sniegs, ledus un atkala nozīmē ne tikai ziemas sākšanos un ziemu, bet arīdzan daudz lielāku uzmanību uz ceļiem. Autobraucējiem ziemas laikā jābūt daudz uzmanīgākiem, nekā citās sezonās. Lai gan arī rudenī un vasarā ir savi apstākļi, kas braukšanu var padarīt bīstamāku, ziema ir tas gadalaiks, kad šādu bīstamības faktoru ir vairāk.

Droša braukšana nozīmē sekot līdzi dažādiem vērtīgiem padomiem un norādījumiem, lai izvairītos no avārijas situācijām, kas radušās neuzmanības, nepārliecinātības, sliktu tehnisko nodrošinājumu un citu detaļu dēļ. Visu iespējams novērts un padomāt laicīgi – vismaz to, ko jebkurš šoferis spēj ietekmēt, lai izvairītos no avārijas situācijām. Protams, vienmēr ir gadījumi, kas nav mūsu kontrolē. Tomēr, vismaz nodrošināmies pret to, ko spējam kontrolēt.

Pareizais braukšanas ātrums un riepas

Ja izdotos palūkoties uz riepu no apakšas, tad, kad tā stāv uz ceļa seguma, varētu secināt, ka saķeres laukums riepai ar ceļu ir vidēji plaukstas lieluma. Tas nav ļoti daudz, bet tieši tāpēc ir nepieciešamas labas kvalitātes ziemas riepas. Lielā daļā gadījumu, ja auto sāks slīdēt uz ceļa, tam par iemeslu ir vai nu nepareiza ātruma izvēle, vai arī nepiemērotas ziemas riepas konkrētajam ceļa segumam. Lai izvairītos no saslīdēšanām, jāizvēlas piemērots braukšanas ātrums, plūstošas kustības, izvairoties no straujiem manevriem, kā arī jāizvēlas atbilstošas riepas. Ja apzināmies, ka, salīdzinoši daudz laika pavadām pārvietojoties pa lauku ceļiem ziemā, kas ir mazāk tīrīti, biežāk apledojuši, izvēlamies ziemas ar radzēm vai vismaz Skandināvu tipa riepas, jo Centrāleiropas vai ne tuvu vissezonas riepas mūs uz šādiem, apledojušies, sniegotiem ceļiem nepasargās ne tuvu tik labi.

Drošības sistēmu pārzināšana

Autovadītājam labi jābūt pazīstamam ar sava transportlīdzekļa drošības sistēmām – kāds ir to uzdevums un ko no tām gaidīt neparedzētās situācijās.ABS ne vienmēr nozīmē, ka tas samazinās bremzēšanas ceļu, bet ļaus apbraukt priekšā radušos šķērsli, jo drošības sistēmas uzdevums ir neļaut riteņiem bloķēties un saglabāt iespēju stūrēt. Savukārt ESP sistēmas uzdevums ir neļaut automašīnai sākt slīdēt un sagriezties pie pārāk straujām darbībām ar stūri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *