Labs gaisa kondicionieris

Labs gaisa kondicionierisAr vārdu kondicionieris visbiežāk mēs asociējam karstu vasaru un ierīci, kas gaisu padara vēsāku. Tomēr mūsdienās ar kondicionieri var panākt krietni vairāk. Tātad gaisa kondicionieris ir ierīce, kas var padarīt mūsu sadzīvi komfortablāku.

Vai zinājāt, ka gaisa kondicionēšana tika ieviesta jau vairākus gadsimtus atpakaļ? Tiesa, tolaik gaisa kondicionēšanai tika izmantots ledus. Attīstoties tehnoloģijām, laika gaitā tika izgudroti pirmie gaisa kondicionieri – iekārtas, kas spēj iegūt vēsumu arī ļoti karstā laikā un pārnest to uz telpu.

Kas jāņem vērā, iegādājoties gaisa kondicionieri?

Modernā pasaulē cilvēkam atbilstoša dzīvošana prasa lielus dabas resursus. Tomēr mūsu veselība un vide ir divas vērtības, kurās nevar būt kompromisu. Izvēloties savu gaisa kondicionieri, noteikti pievērsiet uzmanību tā energoefektivitātei un tam, vai kondicionieris kalpos kā gaiss-gaiss siltumsūknis.

Lielākie kondicionieru izplatītāji Latvijā piedāvā plašu klāstu ar dažādu firmu un klašu kondicionieriem – gan jaunāko tehnoloģiju apvienojumus, gan vienkāršakus modeļus.

Ir visai grūti novērtēt, kas skaitās labs gaisa kondicionieris, jo jāņem vērā katra klienta individuālās vēlmes un maciņa biezums. Kas vienam derēs, citu itin nemaz neapmierinās.

Kā darbojas gaisa kondicionieris?

Gaisa kondicionieris ir automatizēta iekārta, kas nodrošina lietotājam vēlamo un komfortablo temperatūru, dzesējot telpas gaisu un nodrošinot vajadzīgo mitruma līmeni. Ir pieejami moderni un kvalitatīvi kondicionieri, kas veic gan gaisa dzesēšanas, gan apsildes funkcijas, kā arī attīra un jonizē gaisu.

Kondicionēšanas iekārtu energoefektivitāti apzīmē ar EER – šis koeficients izsaka, cik aukstuma kW vienības iespējams saražot, patērējot 1kW elektrības. Piemēram, viena ātruma kondicionieriem šī attiecība ir par 20-70% zemāka kā inverter tipa kondicionieriem. Inverter tipa kondicionieri patērēs par 20-70% elektrības mazāk salīdzinot ar parastajiem kondicionieriem, bet to cena būs 1,5-3 reizes dārgāka.

Ja Jums ir nepieciešama siltā gaisa nodrošināšana bargās ziemās, tad piemērotākais būs inverter tipa kondicionieris, kas ziemas sezonā kalpos kā gaiss-gaiss siltumsūknis un nodrošinās telpās silto gaisu, efektīvi un ekonomiski strādājot līdz pat -25°C āra gaisa temperatūrai. Savukārt viena ātruma kondicionieri paredzēti izmantošanai galvenokārt vasaras sezonā, jo ziemā tie spēj darboties līdz -5°C āra gaisa temperatūrai.

Kondicionieri – tas ir komforts ne tikai vasarā

Ņemot vērā, ka Latvijas klimats ir ļoti mainīgs un laikapstākļi ne vienmēr atbilst sezonai,  iedzīvotāji arvien lielāku interesi izrāda par iespēju gan atdzesēt, gan sasildīt savu mājokli vai darba vietu. Viens no efektīvākajiem risinājumiem ir uzstādīt gaisa kondicionieri. Tas attīrīs gaisu un nodrošinās vajadzīgo gaisa temperatūru un gaisa cirkulāciju, tādejādi neļaujot veidoties pelējumam. Tātad kondicionieris nozīmē komfortu ne tikai vasarā, bet visa gada garumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *