Tavs īstais palīgs dārza plānošanā – kvalificēts ainavu arhitekts!

ainavu arhitekts

Lai gan pie mums ierastāk dažādus pagalma vai dārza plānošanas darbus uzticēt ģimenes galvai vai labākajā gadījumā kādam pazīstamam dārzniekam ar pieredzi, tomēr arī Latvijā aizvien vairāk cilvēku izvēlas vērsties pie ainavu arhitektiem – pieredzējušiem dārza un apzaļumojumu izveides speciālistiem. Lai gan ainavu arhitektu pakalpojumi iesākumā varētu šķist dārgi, jāatzīst, ka arī šajā gadījumā spēkā ir paruna “skopais maksā divreiz”. Nepareizi veidots dārzs vai apzaļumojumi var sagādāt saimniekam milzum daudz rūpes, nesniedzot pretī skaistumu un ražu, ko no tā sagaida.

Neapšaubāmi, pieredzējis dārznieks vai, piemēram, vecmamma, kas visu mūžu iekopusi augļu dārzu, no teikti daudz zina par dažādiem augiem, kurus drīkst vai nedrīkst stādīt vienu otram blakus utt., tomēr šīs zināšanas ir visai ierobežotas – būs jāpieturas pie pārbaudītiem, noteikta veida augiem un to izkārtojuma. Kvalificēts ainavu arhitekts spēs piedāvāt daudz plašāku apzaļumošanas risinājumu klāstu un neliegs padomu pat dažādās nestandarta situācijās.

Ainavu arhitekts parasti strādā roku rokā ar ēku arhitektu, tādēļ iespējams dārzu, pagalmu vai apzaļumojumus veidot tā, lai tie būtu kā organisks dzīvojamo telpu turpinājums. Cik gan bieži Latvijā nav novērota situācija, kad uzcelta ļoti moderna māja, kuru ieskauj visai garlaicīgs un klasisks padomju laika plānojuma augļu koku dārzs ar dažām peoniju vai gladiolu dobēm? Tas ir tiešs rezultāts tam, ka pie mums ainavu arhitekta darbs vēl netiek tik augstu novērtēts, un vairums cilvēku domā vien par dzīvojamās mājas arhitektūru.

Bet nedomāsim par skaistumu vien – šāds dārza plānošanas speciālists var krietni palielināt arī tava augļu dārza ražīgumu un ziedu dārza ziedēšanas ilgumu! Vairs nebūs jāmokās ar jautājumiem par to, vai šādi ziedi ieaugs skābā zemē un kur vislabāk izvietot ķiršu koku. Iespējams, tev ieteiks vēl veselu virkni ar augiem, kuriem ļoti labi klāsies tieši tāda tipa augsnē un ar attiecīgo saules gaismas daudzumu. Varētu teikt, ka apkārtne ap tavu māju ir kā tās vizītkarte, tādēļ ir svarīgi padomāt, kāds būs pirmais iespaids, kad cilvēkus aicināsi pie sevis. Var jau būt, ka vēlaties saviem viesiem sagādāt patīkamas, nostalģiskas izjūtas, tomēr vairums atzīs, ka vēlas, lai viesiem ir skaidrs, ka ejat līdzi laikam un esat progresīvs domāšanā. Ziema ir īstais laiks, lai plānotu izmaiņas apzaļumojumos!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *