Kondicioniera izvēle un ierīces energoefektīva lietošana

kondicionieriKondicioniera izvēle nebūt nav no tiem vieglākajiem uzdevumiem, it īpaši, ja iepriekš nav bijusi pieredze, iegādājoties gaisa kondicionieri. Tas pats attiecas arī uz tā uzstādīšanu un uzturēšanu. Šajā rakstā atradīsi daudzus noderīgus padomus, kas ļaus saprast, kuriem kritērijiem nepieciešams pievērst uzmanību, iegādājoties gaisa kondicionieri.

Pats svarīgākai kritērijs noteikti ir dzesēšanas jauda. Tieši tāpēc kondicioniera izvēli noteiks tieši tas, cik liela ir telpa, kurā kondicionieris tiks izmantots. Attiecīgi, ja telpa ir mazāka, tad būs nepieciešams gaisa kondicionieris ar mazāku dzesēšanas jaudu, savukārt, ja telpa ir liela vai, piemēram, tā ir tirdzniecības zāle, tad dzesēšanas iekārtas jaudai būtu jābūt gana lielai, lai varētu kārtīgi veikt savu darbu. Ja Tev ir 10 m2 telpa, kurā griestu augstums ir 2,5m, tad pietiks ar gaisa kondicionieri, kura jauda ir 1kWh.

Gaisa kondicionieru piedāvājuma klāstā atradīsi dažādu veidu kondicionierus:

http://220.lv/lv/majai-un-remontam/klimata-kontrole/mobilie-gaisa-kondicionieri

Atkarībā no vēlmēm un vajadzībām varēsi piemeklēt tieši savai telpai piemērotāko gaisa kondicionieri. Piemēram, ir pieejami gaisa kondicionieri, kurus var piestiprināt pie loga ailes, un gaiss tiek izvadīts ārā. Šādam gaisa kondicionierim attiecīgi būs arī mazāks trokšņu līmenis. Ir pieejami arī gaisa kondicionieri, kurus piestiprināt pie sienas, kā arī ir pieejami tādi, kurus var piekārt pie griestiem. Viss atkarībā no tā, kurš no gaisa kondicionieru veidiem ir piemērotākai Tavai telpai. Piemēram, ja telpa ir maza, tad kondicionieris, ko var piestiprināt pie griestiem, iederēsies diezgan labi. Tāpat ir pieejami arī mobilie gaisa kondicionieri, kurus ir ļoti viegli pārvietot, piemēram, uz citām telpām.

Izvēloties sev piemērotāko gaisa kondicionieri, noteikti pievērs uzmanību arī energoefektivitātes marķējumam, kas ir norādīts uz iepakojuma. Ja uz tā ir norādīts “a”, tas nozīmē, ka konkrētais gaisa kondicionieris ir paredzēts gaisa dzesēšanai. Savukārt, ja uz tā ir norādīts “b”, tas nozīmē, ka gaisa kondicionieris paredzēts ne tikai gaisa dzesēšanai, bet arī gaisa sildīšanai. Uz marķējuma atradīsi arī citus parametrus, kuriem noteikti pievērs uzmanību, izvēloties gaisa kondicionieri. Uz tā ir norādīts arī attiecīga gaisa kondicioniera trokšņu līmenis, sildīšanas un dzesēšanas jauda, kā arī citi svarīgi parametri.

Atkarībā no tā, cik daudz naudas esi gatavs atvēlēt gaisa kondicioniera iegādei, Tu vari iegādāties gaisa kondicionierus ar dažādām papildus funkcijām. Piemēram, ja gaisa kondicionieris ir aprīkots ar invertora tipa kompresoru, tas nozīmē, ka ir iespēja automātiski noregulēt dzesēšanas intensitāti. Savukārt, ja gaisa kondicionieris ir aprīkots ar antibakteriālo filtru, tas nozīmē, ka tas novērsīs dažādu baktēriju un citu parazītu veidošanos telpā. Ir pieejami arī gaisa kondicionieri, kuri aprīkoti ar gaisa sausināšanas funkciju, un šāda funkcija būs noderīga, piemēram, pavasarī, kad gaiss ir ļoti mitrs. Augstākās klases gaisa kondicionieri ir aprīkoti arī ar klātbūtnes sensoru, kas liek gaisa kondicionierim darboties tikai tad, kad telpā atrodas cilvēks. Tāpat mūsdienās ir pieejami arī gaisa kondicionieri, kas ļauj vadīt ierīci attālināti ar aplikācijas palīdzību.

Savukārt gadījumā, ja Tev jau ir iegādāts gaisa kondicionieris, ļoti būtiska ir arī tā sezonas apkope. Sakarā ar to, ka bieži vien cilvēki ziemā nemēdz lietot gaisa kondicionieri, pirms sezonas sākuma ir vērts nomainīt filtru. Kā arī to būtu nepieciešams tīrīt vismaz vienu reizi mēnesī, tādā veidā nodrošināt gaisa kondicioniera kvalitatīvu darbību. Ļoti svarīgi pievērst uzmanību arī gaisa kondicioniera ārējam blokam. To vislabāk būtu noslaucīt ar birstīti. Ja kondicionierim ir uzstādīts taimeris, tad pirms sezonas sākuma pārliecinies, ka taimeris ir uzstādīts atbilstoši Tavām vēlmēm, vai tā iestatījumi nav nedaudz jāpamaina. Tādā veidā iespējams apkopt iegādāto gaisa kondicionieri un parūpēties, lai tas kalpotu ilgu laiku. Ir ļoti svarīgi ik pa laikam paskatīties, vai gaisa kondicionieris darbojas labi. Ja redzi, ka kaut kas sāk kļūt sliktāk nekā parasti, tad noteikti noskaidro kas ir par vainu, lai to varētu laicīgi novērst. Pretējā gadījumā, ja nepievērsīsi tam uzmanību, pēc laika gaisa kondicionieris var atteikties strādāt un būs nepieciešams atkal meklēt jaunu gaisa kondicionieri savam mājoklim, birojam vai citai telpai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *