Kas jāņem vērā viesistabas izgaismošanā?

 

lustras viesistabaiViesistaba ir telpa, kurā ģimenes pavada daudz laika kopā, piemēram, ik vakaru pie televizora vai sarunās uz dīvāna. Viesistabā mēdz spēlēt spēles vai lasīt grāmatu, tāpat tā ir vieta, kurā ikviens var uzņemt savus ciemiņus. Viesistabas telpai dēļ daudzajām funkcijām un biežu tās izmantošanu ir noteikti jābūt ērtai un komfortablai, tāpēc viens no priekšnosacījumiem ir radīt šajā telpā mājīgumu.

Mājīgumu telpā var radīt ne tikai ar skaistu un gaumīgu interjeru, bet arī ar apgaismojumu, tāpēc izvērtē, vai šajā telpā esi pārdomājis gaismas nozīmi un tās radīto noskaņu. Gaisma var būt gan pieklusināta, gan spilgta, tādejādi mainot arī telpas vizuālizāciju, it īpaši vakaros.

Viesistabā vispirms nošķir funkcionālās zonas, piemēram, ēdamgalda vai bāra letes vieta, atpūtas zona ar klubkrēslu, vai viesu zona. Katras zonas apgaismojums var mainīt telpu, tomēr nekas tik ļoti neizgrezno viesistabas telpas kā skaistas un gaumīgi pielāgotas lustras viesistabai.

Šādu apgaismojumu vari izmantot dzīvojamai telpai kā vispārējo apgaismojumu, piemēram, iekārto telpu tā, lai griestu lampa atrastos centrā un telpa izskatītos pielāgota skaistajai vai interjērā pielāgotajai lustrai.

Ja Tavā viesistabā ir lasīšanas vieta, tad visdrīzāk Tev ir klubkrēsls un arī tam ir vajadzīga atsevišķa lampa. Vislabāk, ja tā ir sienas lampa, kuru vari grozīt tādā leņķī, lai gaisma pareizi krīt, vai arī stāvlampa, kuru vari pārnest uz otru pusi, ja apgaismojums krīt Tev neērtā leņķī.

Ja vēlies radīt romantiskāku vai mājīgāku noskaņojumu viesistabā, tad vari ierīkot mazās sienas lampiņas, vai arī stūrī uz galdiņa papildus mazo lampiņu- bieži vien efekts ir lielisks tikai ar vienas šādas lampiņas ievietošanu telpā.

Pēdējos gados ļoti populāri ir arī LED apgaismojumi- tos vari izmantot mūzikas centra vietā, kas papildinās atpūtas zonu, vai akvārijam, kas var radīt efektīgus gaismas elementus atstarojot gaismu caur ūdeni.

Meklē savu apgaismojumu un lustras viesistabai interneta veikalā 220.lv un radi mājīgu apgaismojumu un noskaņu tikai ar pāris gaismas elementiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *