Kāpēc viss, šķietami vienkāršais, var būt tik sarežģīts?

jauns philips gludeklis

Kāpēc viss, šķietami vienkāršais, var būt tik sarežģīts?

Jāsaka godīgi, neesmu no tiem pedantiskākajiem cilvēkiem – ja apģērbā ir kāda krociņa vai līnija, nu neskrienu uz reiz meklēt gludekli. Tāpat visu sanāk darīt pēdējā brīdī, un tad, kad no mājas iziet vajadzēja jau pirms desmit minūtēm, meklēt gludekli laika nav vispār. Tomēr, kad veļa no šņores noņemta – izžuvusi un jāliek uz pakaramā, veltu gan kādu laiku rūpīgai gludināšanai, ar domu, ka pēcāk nebūs jāķer nekas steigā un pēdējā brīdī.

Ik pa laikam, vismaz pāris gadiem, gludekli tomēr pamainu. Gan vecais nokalpo, atgadās kāda tehniska ķibele. Vienu pat sen atpakaļ gadījās „nosvilināt”, kad biju atstājis ieslēgtu pusstundu par ilgu (labi jau ka tikai gludekli vien). Un katru reizi, kad sāku skatīties interneta veikalos pēc jauna, saprotu, ka izvēlēties paliek arvien grūtāk. Lai kā arī necenšos salīdzināt gludekli cenā par 30 eiro ar to, kas maksā pie simta, netieku gudrs – kurš tad īsti ir labāks. Nu jā, ir atšķirīgas funkcijas – dārgākais var nodrošināt vairāk – tur jauda lielāka, automātiskās funkcijas (arī izslēgšanās, starp citu) un vēl šādi tādi brīnumi. Un tad sāku jautāt – vai man to vajag? Kāda man atšķirība starp vertikālo tvaika padevi un vienkāršu tvaika plūsmu? Man taču galvenais, lai drēbes izgludinātas. Un tādu, kas to darītu manā vietā, vēl nav nācies atrast.

Salasījos, ka liels cenas un kvalitātes noslēpums ir gludekļa virsmā – teflona, metāla, keramiskā. Viena triecienizturīga, cita ilgi kalpojoša un tā tālāk – tik lasi, kas rakstīts katra aprakstos. Saprotu vienu – slikta gludekļa nav, bet kur labākais? Funkciju birums mazāks nekļūst – tvaika rašanās ātrums, virziens un regulēšana dažādās formās (tā pati parastā, vertikālā un vēl sazini kāda), stiprums (vēl joprojām nezinu kas tas tāds), svars, forma ar kuru vieglāk piekļūt ielocēm, stūrīšiem un citām sarežģītām apģērba detaļām (šis laikam noderīgāks sievietēm), ūdens tvertnes lielums, ieliešanas ērtums un pat atkaļķošanas sistēma, kā ūdens vārāmajām kannām.

Atceros, vecmāmiņai bija vecais gludeklis – ne ūdeni vajadzēja, ne par tvaiku stiprumu domāja. Ieštepselēja rozetē un gludināšana gāja vaļā. Tagad viss moderni – nu, nekas, turpināšu meklēt savu ideālo gludekli – vislabāk tādu, kas gludina pats!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *