Kāpēc man nepieciešama apdrošināšana?

apdrošināšana

Apdrošināšanas tirgus mūsdienās ir plašs un turpina tikai augt. Piedāvājumu ir daudz un dažādi, tas nozīmē – ir arī pieprasījums. Cilvēki izvēlas iegādāties apdrošināšanas polises , rūpējoties par savu vai sava īpašuma drošību ikdienā. Bet kāpēc gan man nepieciešama apdrošināšanas polise? Kam tā noder?

Diezgan loģiski ir secināt – jo vairāk kādam pieder, jo vairāk būs ko zaudēt, tāpēc šie cilvēki visticamāk izvēlēties iegādāties apdrošināšanas polises. Tomēr arī tiem, kuriem ir pavisam maz, zaudējot to pašu, var gadīties – tiek zaudēts viss, kas pieder. Tad nu apdrošināšana ir vēl noderīgāka, nekā tad, ja pieder ļoti daudz. Apdrošināšana ir līdzeklis, kā mazināt raizes un uztraukumus par iespēju zaudēt to, kas pieder vai ciest kādā negadījumā un tā sekām.

Tad nu jautājums – vai ir vērts tērēt līdzekļus, lai pirktu apdrošināšanas polises, ja var arī nerasties situācija, kad polisi būs nepieciešams izmantot? Bet arī autovadītājs taču bagāžniekā tura rezerves riepu. Un tas nebūt nav veltīgi iztērēti līdzekļi – tā ir drošības sajūta un pārliecība, ka tad, ja pārsprāgs kāda auto riepa, būs rezerve un nenāksies palikt iestrēgušam uz ceļa. Tāpat ir ar apdrošināšanas polisēm – drošības sajūta, ka pie vajadzības, to varēs izmantot.

Parasti cilvēki izvēlās dažādas apdrošināšanas polises – auto apdrošināšanu, civiltiesiskās atbildības vai īpašuma apdrošināšanu. Tad nu pastāv arī dažādi apdrošināšanas veidi un piedāvājumi. Viens no populārākajiem apdrošināšanas veidiem ir īpašuma apdrošināšana – mājokļa, uzņēmuma, automašīnas apdrošināšanas polises, ko izvēlas diezgan liels cilvēku skaits. Pērkot šāda veida apdrošināšanas polisi, varam būt pārliecināti, ka notiekot nelaimei vai negadījumam, īpašums būs pasargāts un zaudējumi būs daudz mazāki.

Savukārt civiltiesiskās atbildības apdrošināšana nozīmē, ka gadījumā, kad pastāv risks – kļūt atbildīgam par kādu negadījumu vai zaudējumiem, kas tiek nodarīti trešajai personai – esi apdrošināts. Ja gadījies appludināt lejas stāva kaimiņu – zaudējumus, ko pieprasīs kaimiņš par sava dzīvokļa remontu, segs apdrošināšana.

Savukārt, ņemot vērā, ka apdrošināšana ir balstīta uz domu, ka maksājot un ieguldot savas nākotnes nodrošinājumā, mēs vēlamies arī uzticamu un drošu atbalstu – tas nozīmē, uzticamu apdrošinātāju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *