Kāpēc bērnam būtu jāapmeklē zobu higiēnists?

zobu higiēnists

Lai bērnam varētu izskaidrot to, kas ir zobu higiēnists, un ko viņš dara, pieteikt vizīti pie šī speciālista vajadzētu tad, kad mazajam apritējuši divi gadiņi. Vecākiem jābūt pacietīgiem un iejūtīgiem, jo var gadīties, ka bērnam higiēnista apmeklējums nepatiks, un viņš atteiksies to klausīt. Tomēr ir pietiekami daudz pozitīvu gadījumu, kad mazuļi pirmajā tikšanās reizē iepazīst ārstu, viņa kabinetu un instrumentus, bet jau nākamajā reizē piekrīt apskatei.

Ja bērns nesūdzas par sāpēm vai diskomfortu mutē, atkārtotu vizīti var ieplānot pēc gada. Savukārt, ja bērnam ir problēmas ar zobiem, vecākiem, esot vēl mājās, ir mierīgi jāpastāsta mazajam, ko darīs ārsts, un, ka tas nepieciešams, lai zobiņi būtu skaisti un nesāpētu. Kad bērns emocionāli sagatavots vizītei (tas parasti aizņem apmēram mēnesi), viņu var vest pie ārsta. Turklāt iemācīt bērnam parādīt zobus var pavisam viegli, esot mājās, un, spēlējot dakterus.

Zobu higiēnists apskates laikā novērtē, kādā stāvoklī ir zobi un, vai uz tiem nav aplikums un pudeļu kariess, kas parasti rodas, ja vecāki ļauj bērnam iemigt ar pudelītes knupi mutē vai nav tīrījuši viņam zobus. Zobu higiēnists šādos gadījumos veic tīrīšanu, nopulējot zobus ar īpašu birstīti, kā arī, uzliekot aizsargkārtu, kurām pieejamas dažādas garšas.

Bērnam nepieciešams paskaidrot, ka zobārsts ir dakteris, kurš labo zobiņus, savukārt higiēnists tos tikai notīra, lai nerastos aplikums, kurš bojā zobus.

Lai mazajam zobi būtu jālabo retāk, vecākiem jāpievērš uzmanība bērna zobu kopšanai, jo līdz skolas vecumam mazie ķipari vēl nespēj paši kārtīgi iztīrīt zobus. Sākumā bērnam birstīti var dot, lai viņš ar to paspēlētos un pie tās pierastu, turklāt divas reizes dienā nepieciešams parādīt, kā pareizi jātīra zobiņi.

Kad bērns vēl mācās pats izmantot zobu birsti, viņš nereti to sakošļā, līdz ar to birstītē ātrāk vairojas mikrobi. Tāpēc nedrīkst aizmirst, ka četras reizes gadā birstīte jānomaina. Tāpat arī jāpievērš uzmanība, vai bērns lieto savam vecumam atbilstošu pastu un birstīti.

Zobu tīrīšanu parasti veic no rīta, kad paēstas brokastis, un vakarā, pirms gulētiešanas. Bērnam jāsaprot, ka pēc tīrīšanas vairs neko nedrīkst ēst vai dzert, izņemot ūdeni, jo tad procedūrai nebūs jēgas, un naktī ļaunie mikrobi atkal uzbruks zobiņiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *