Kam pievērst uzmanību, izvēloties datoru?

asus datoriDāvana, studiju vai darba nepieciešamība – neatkarīgi no pielietojuma, portatīvais dators mūsdienās ir teju katram periodiski nepieciešams pirkums. Gan interneta veikali, gan arī parasto iepirkšanās centru skatlogi ir pilni ar dažādiem tehnoloģiju risinājumiem.

Portatīvais dators ar savu ērto un praktisko lietojamību ir viens no populārākajiem risinājumiem. Taču gan cenas, gan tehniskie parametri variē tik plašās robežās, ka izvēlēties piemērotāko risinājumu var būs visai sarežģīti. Kam pievērst uzmanību, izvēloties datoru? Par to turpinājumā!

Vai preču zīmei ir nozīme?

Portatīvos datorus piedāvā dažādi ražotāji. Tas, kurai preču zīmei dot priekšroku, lielākoties ir gaumes jautājums – kādam vairāk patiks Samsung, kādam – Asus datori. Lai nu kā, īpaša uzmanība jāpievērš datora tehniskajiem parametriem.

Būtiskākie kritēriji datora izvēlē

Datora izvēlē liela nozīme ir cenai – ikviens vēlas iegādāties labu datoru par pieejamu cenu. Tomēr tas nebūt nav vienīgais faktors, kas jāņem vērā.

Lai portatīvais dators ātri un droši, nepieciešams pievērst uzmanību tā procesoram. Datori pieejami gan ar 2, gan 4, 6 vai 8 kodolu procesoriem.

Bieži vien dators tiek izvēlēts tikai pēc saviem lineārajiem izmēriem, tāpat kā televizori – cik collu pa diagonāli pāri monitoram. Diemžēl arī šāda pieeja ne vienmēr ir pareiza – portatīvie datori nopērkami gan ar 13, gan 18 collu monitora diagonāli, taču jāņem vērā, ka lielākie ir attiecīgi arī smagāki, grūtāk pārvietojami un to pārnēsāšanai parasti nepieciešama arī speciāli konkrētajam datora modelim izgatavota datorsoma.

Mūsdienīgs, labi zināma ražotāja portatīvais dators parasti kalpo ilgi un labi, taču, veicot pirkumu, ieteicams apsvērt arī to, cik viegli kāda no detaļām vajadzības gadījumā būs pieejama nomaiņai – svarīgi, lai detaļa būtu nopērkama un arī vienkārši nomaināma.

Kur iegādāties datoru?

Datori plašā izvēlē pieejami dažādās tirdzniecības vietās, taču arvien vairāk šādu pirkumu tiek veikti internetā, tādā veidā ietaupot gan laiku, gan līdzekļus. Tiešsaistē iespējams arī iepazīties ar citu datorlietotāju atsauksmēm un ieteikumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *