Kam jābūt sētā, lai vasarās bērniem nebūtu garlaicīgi

smilšu kaste un batuti bērniemVasara ir tas laiks, kad mēs lielāko dienas daļu vēlamies pavadīt laukā. Ģimenēm, kurām ir mājas, dārzā parasti ir daudz ko darīt. Kamēr tēvi pļauj zāli, mammas stāda puķes un rūpējas par iestādītajiem augiem. Ko tikmēr darīt bērniem? Lai parūpētos par bērnu aktivitātēm, lai bērni negarlaikotos, iesakām sētā ierīkot kādu bērnu stūrīti, kur bērns var dzīvoties pats, vai kopā ar kaimiņu bērniem.

Smilšu kaste – tas būs ilgtermiņa ieguldījums, kas bērniem sniegs lielu prieku. Ar smilšu mantām un formiņām bērniem attīstīsies fantāzija. Ir pierādījies arī fakts, ka darbošanās ar smiltīm bērnus nomierina un uzlabo miega kvalitāti.

Šūpoles – šķiet mūsdienās reti kurās mājās nav šūpoles. Kuram bērnam gan nepatīk šūpoties, un ja vēl to var darīt kopā ar brāli vai māsu, divvietīgās šūpolēs. Šūpošanās uzlabo cilvēka vestibulāro aparātu.

Batuti – ir lielisks veids, kā uzlabot līdzsvaru un koordināciju. Batuti bērniem iemācīs labāk izjust savu ķermeni un sajust brīvības sajūtu. Iemāciet bērniem, ka dodoties batutā ir jāievēro arī drošības pasākumi – jālēkā pa batuta vidu, un ieteicams batutā vienlaikus būt tikai vienam cilvēkam. Lēkāt visērtāk būs ar zeķēm vai plikām kājām, citādi apavi var bojāt batuta virsmu un izraisīt potīšu traumas.

Rāpšanās sienas – visus bērnus piesaista trepes un viss, kur var uzrāpties. Tas labi attīsta roku un kāju muskuļu spēku un māca patstāvību. Mūsdienās ir izdomātas daudz rāpšanās rotaļu sienas, gan klinšu sienas izskatā, kas paredzētas jau vecākiem bērniem, gan tīkla izskata rāpšanās sienas, kur rāpjas paši mazākie.

Slidkalniņi – tie parasti ir vienkopus ar trepēm, pa kurām vispirms jāuzkāpj un pēc tam bērns var doties patīkamā braucienā lejā pa slidkalniņu. Slidkalniņi iemācīs patstāvību un uzveiks bailes no augstuma.

Spēles – spēles ko var spēlēt laukā, uzlabos bērna aktivitāti, prāta spējas un iemācīs sadarboties. Basketbola grozs, futbola vārti, tenisa aprīkojums varētu būt lieliska izvēle.

Ieskaties mājās lapā 220.lv un iegādājies sev vēlamo par labām cenām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *