Kam jābūt līdzi mašīnā, lai Tevi nepiemeklētu nelāgas situācijas

auto akumulatori akcijaEsot ceļā, mēs nekad nevaram zināt kā tieši ievirzīsies mūsu diena. Katrs taču esam piedzīvojuši brīžus, kad mašīna mēdz pievilt ar cauru riepu vai tehniskām ķibelēm.

Šajā rakstā minēšu lietas, kuras Tev vajadzētu noteikti ielikt līdzi mašīnā, lai braucot, Tev neatgadītos nepatīkamas situācijas, kuru dēļ Tev būtu ilgi jākavējas.

  1. Cimdi – tie noder vienmēr, lai nebūtu jāsmērē rokas, kad uzpildām degvielu, vai pumpējam riepas, kā arī noderēs mirkļos, ja brauksi uz teātri, glīti sapucējies, taču pusceļā Tevi pievils tukša riepa.
  2. Domkrats, rezerves ritenis un riteņa atslēga, vai jaunākām mašīnām var būt kompresors un putu balons – tas būs vajadzīga, ja kāda no riepām būs caura.

Ik pa laikam der pārbaudīt, vai Tavs domkrats ir darba kārtībā, jo nereti notiek situācijas, kad mainot riepu tiek saprasts, ka domkrats vairs nemaz nav darbspējīgs un bez tā, riepas maiņu pats nevarēsiet veikt.

  1. Starta vadi – noderēs situācijās, ja Tavs akumulators būs tukšs. Tad vari palūgt kādam, lai to nedaudz uzlādē ar starta vadiem. Šādās situācijās mēs vienmēr varam atrast kādu, kas palīdzēs, taču reti kuram ir līdzi šie starta vadi, tādēļ iesakām tos turēt savā mašīnā. Un ja Tev mašīnā tie būs, vienmēr vari palīdzēt arī citiem nelāgā situācijā nonākušiem cilvēkiem.

Situācijā, ka Tavs akumulators neveic pats uzlādi, iesakām griezties servisā, kur to pārbaudīs ar speciālu iekārtu, vai akumulators vēl ir darbspējīgs, vai to laiks mainīt.

  1. Striķis – tas parasti ir 6m garš. Noder situācijās, kad mašīna tehniski ir pievīlusi un nevarat turpināt ceļu, mašīna ir jānogādā servisā.

Bieži šādas situācijas notiek motora dēļ, kad tas ir savu laiku nokalpojis un tajā vairāk nenotiek uzlāde. Tad ieteicams sazvanīt kādu draugu, vai tehniskos palīgus un gaidot tos, varat ielūkoties interneta mājas lapās, kur piedāvā auto akumulatorus, jo tur parasti meklējot “auto akumulatori akcija” varēsiet atrast visizdevīgāko piedāvājumu tieši savam auto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *