Kafijas automāta izvēle mājai

kafijas automāti mājaiPērkot jebkuru preci, jebkuru ierīci vai iekārtu, labi apzināmies, cik plašas ir mūsu izvēles iespējas – ieejot veikalā vienā plauktā varam pamanīt vismaz 20 dažādu modeļu, veidu, funkciju, cenu konkrētās iekārtas, tāpēc izvēlēties vienu, kas būs mums vispiemērotākā un atbilstošākā, izpildot visas vajadzības, var būt diezgan sarežģīti. No dažādām ierīcēm sagaidām dažādu sniegumu – veļas mazgājamai mašīnai jānodrošina vienas funkcijas, kamēr ledusskapim pavisam citas. Tas loģiski, tomēr cik modernu, maksimāli aprīkotu, tehnoloģiski attīstītu iekārtu vēlamies? Ja ledusskapim varam arī iztikt bez ledus smalcinātāja, kas iebūvēts iekārtā, tad, piemēram, kā ir ar citām iekārtām – no kā varam attiekties un kas noteikti nepieciešams, jo visdārgāko, modernāko un labāko ierīci lielākoties iegādāties, finansiālu apsvērumu dēļ, nemaz nevaram.

Un tomēr – ir iekārtas uz kurām nevajag ekonomēt! Viena no tām – kafijas automāti mājai. Ja patiešām mīlam dzert labu, kvalitatīvu kafiju, ko tagad beidzot vēlamies pagatavot arī mājās – ir jāizvēlas labs, kvalitatīvs kafijas automāts, kas ne vienmēr būs lēts. Toties laba, aromātiska un patiešām garšīga kafija gan tiks garantēta.

Piemērotu un labu kafijas automātu arī nav vienkārši izvēlēties, jo īpaši, ja nezinām ar ko tie atšķiras un kur slēpjas garšīgās kafijas noslēpums. Piemēram, ja pārdevējs mums stāsta, ka šim automātam ir piena putotājs, bet tam, lētākajam nav, savukārt mēs nezinām, ko īsti kafijai dod piena putotājs – būs grūti izvēlēties automātu, kas spēj pagatavot labu un garšīgu kafiju. Iepriekšēja izpēte un informācijas ievākšana ir būtiska!

Pats pirmais, kas jāsaprot, pirms izvēlamies automātu – kādu kafiju mājās vēlamies baudīt? Vai tā būtu melna kafija, vai kafija ar pienu, dažādi kafijas dzērieni (cappucino, latte, machiato un tā tālāk). Melno kafiju gatavo ikviens automāts, atšķiroties vien pagatavošanas veidam un kafijas stiprumam, tāpēc ir būtiski padomāt par to, vai vēlamies arī opciju – kafija ar pienu.

Tad, kad esam sapratuši par kafijas veidiem, ko vēlamies, lai automāts spētu pagatavot – jādomā par to, kā vēlamies lai automāts gatavo. Vai vēlamies paši līdzdarboties kafijas pagatavošanas procesā, vai arī pietiks ar to, ka nospiedīsim vienu taustiņu un kafija tiks pagatavota bez mūsu līdzdalības?

Un treškārt – arī kafijas automāts var piedāvāt noteiktu komforta līmeni – tātad – kādu vēlamies? Iespēja saglabāt receptes dažādiem kafijas dzērieniem, automāta vadības procesi un citas funkcijas, kas automātam piešķir papildus iespējas, līdz ar to mums, plašāku lietojamības klāstu. Piemēram, ja izvēlamies kafijas automātu, kas pagatavo kafiju ar pienu, var izvēlēties no dažādiem variantiem. Viens, kas pagatavo kafiju ar pienu tieši tasītē – trīs taustiņi. Otrs, kafijas automāts, kas sildīs tasīti, lai saglabātu aromātu, bet pienu dzesēs tam paredzētā nelielā ledusskapītī, kamēr pati kafija tiks pagatavota izvēloties vienu no dažādajiem kafijas dzērieniem, kas attēlota displejā. Iespēju ir daudz – galvenais jautājums – kādu kafiju vēlamies baudīt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *