Kādēļ svarīga jumta renovācija?

dakstiņu jumtsJumts ir svarīgs nama elements, kas tiek uzstādīts kā ilgtermiņa risinājums. Taču laika gaitā dabiskā nolietojuma, laika apstākļu ietekmes un daudzu citu faktoru dēļ jumtā var rasties bojājumi, kas rada sekas gan nama ārpusē, gan iekšpusē. Tādēļ laicīgi jādomā par tā renovēšanu. Kādēļ renovācija ir tik svarīga? Lūk, daži iemesli.

Drošība

Pirmkārt, tas ir nama jumta drošības jautājums. Ja ir pamanāmas kādas problēmas, piemēram, jumtā radies caurums un ūdens sāk tecēt mājas iekšpusē, tas var radīt apdraudējumu nama iemītnieku drošībai – piemēram, var rasties pelējums, var tikt bojātas elektroierīces utml. Tādēļ, tiklīdz ir redzamas vai jūtamas kādas nepilnības, piemēram, jumtā radusies sprauga, visdrošāk un arī ekonomiskāk ir šo nepilnību novērst pēc iespējas ātrāk.

Daudzi jumtā radušos caurumus cenšas ‘’aizlāpīt’’, jo uzskata, ka tādā veidā varēs ietaupīt. Taču, ja jumts tiek ‘’lāpīts’’ atkal un atkal, laika gaitā tas zaudē savu kvalitāti un, kad tomēr bez pilnas renovācijas vairs nav iespējams iztikt, var izrādīties, ka tā izmaksās vēl dārgāk un process būs vēl sarežģītāks, jo būs jāmaina ne tikai jumts, bet arī visa jumta konstrukcija.

Vizuālais izskats

Otrs būtiskais iemesls ir jumta vizuālais izskats. Ja jūsu jumts vairs nešķiet tik pievilcīgs kā kādreiz, ir manāmas rūsas pēdas, deformācija, ir īstais laiks domāt par jumta renovāciju. Ja jumts ir labā vizuālā stāvoklī, arī pats nams kopumā izskatās daudz pievilcīgāks.

Siltuma izolācija

Ja gada siltajā sezonā māja uzkarst ļoti stipri, iespējams, ir īstais laiks domāt par jumta renovāciju. Īpaši aktuāli tas ir gadījumos, kad apdzīvoti tiek arī bēniņi. Šis ir aktuāls faktors arī gada aukstajos mēnešos, ja telpās ir vēss par spīti regulārai apkurei. Jumta materiāls spēlē lielu lomu mājas klimata radīšanā. Piemēram, dakstiņu jumts, palīdz mājā uzturēt patīkamu temperatūru kā ziemā, tā vasarā.

Bez šaubām šie ir tikai daži no iemesliem, kas norāda uz nepieciešamību pēc jumta renovācijas. Ja kāda iemesla dēļ jumts nepilda tam paredzētās funkcijas, vislabāk nekavējoties sazināties ar speciālistiem, lai noskaidrotu iespējamos risinājumus.

Situācijās, kad jumtam nav lielu defektu, labs risinājums var būt arī jumta seguma restaurācija – tīrīšana, pārkrāsošana, pārklāšana ar piemērotu aizsargmateriālu u.c. Jebkurā gadījumā vispirms nepieciešams piesaistīt speciālistu, kas spēt ieteikt labākos variantus. Un jo ātrāk, jo labāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *