Kādēļ nav ieteicams iegādāties lietotu matraci?

gultas matracisMūsdienās mēs ar izdevumiem sastopamies ik uz soļa, tādēļ ir saprotams, ka daudzi vēlas ietaupīt, kā vien iespējams – lietotas mašīnas, apģērbus, apavus, aksesuārus, mēbeles, santehniku un daudz ko citu. Lai arī bieži vien tas patiešām var palīdzēt ietaupīt, ir atsevišķas lietas, kuras nevajadzētu iegādāties lietotā stāvoklī, un gultas matracis ir viens no tiem. Lūk, kāpēc:

  • Tu nezini, vai un kā matracis ir bijis kopts.

Vai Tu kādreiz esi braucis automašīnā pa šoseju lietus laikā un redzējis priekšā braucošu smago mašīnu vai busu, no kura ārā rēgojas gultas matracis? Un, ja nu šis ir tieši tas pats, kuru Tu vēlies iegādāties? Lai arī šis var būt pārspīlēts piemērs, ar tā palīdzību vēlamies pateikt, ka Tu nekad nevari zināt, kādos apstākļos matracis ir bijis, kas uz viņa ir gulējis un vai tas vispār ir kopts un tīrīts.

  • Tu nevari novērtēt lietota matrača kvalitāti.

Pat tad, ja matracis no ārpuses vizuāli izskatās tīrs, un uz tā gulēts tikai pāris gadu, ir grūti novērtēt tā stāvokli konkrētajā brīdī. Zemākas kvalitātes putas, atsperes un citi materiāli ātri vien nolietojas, tāpat arī cilvēka ķermenis dabiskā veidā izdala eļļas un šķidrumus, kas ātri vien iesūcas matrača virsmā, bet to uzreiz nevar ievērot. Atšķirībā no lietotas mašīnas, kuru var diezgan ātri pārbaudīt, ar lietotu matraci to nav iespējams tik viegli izdarīt.

  • Lietotam matracim ir īsāks kalpošanas laiks.

Vidējais matrača mūžs ir 7 – 10 gadi, atkarībā no tā kopšanas. Ja Tu iegādājies matraci, kas izmantots aptuveni trīs gadus, ņem vērā, ka komforta līmenis nebūs ne tuvu tam, kādu nodrošinātu jauns gultas matracis. Varbūt tiešām ir vērts iekrāt naudu un nopirkt jaunu modeli, kas atbilst Tavām vajadzībām?

  • Jauns matracis ir ražots no labākiem materiāliem.

Līdzīgi kā datoru un telefonu tehnoloģijas attīstās katru gadu, tas pats notiek arī matraču ražošanā. Matraču pildījuma materiāli attīstās, piemēram, nav pieejamas vairs tikai klasiskās atsperes un Memory putas, bet arī latekss, koksa šķiedra, putu poliuretāns un dažādi citi materiālu ikviena cilvēka vajadzībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *