Kādas rotaļlietas dāvināt zēniem?

rotaļlietas zēniemNeatkarīgi no tā, vai plāno iegādāties rotaļlietas mazulim, divgadniekam vai arī skolas vecuma bērnam, šobrīd veikalos pieejams milzīgs rotaļlietu klāsts, kas paredzēts zēniem, tādēļ par izvēles trūkumu sūdzēties noteikti nevar.

Taču, ja gadījumā Tev nepieciešama palīdzība ar idejām, šeit būs daži varianti, kas var noderēt, pērkot rotaļlietas zēniem.

Vilcienu komplekti un dažādas automašīnas

Nav pārsteigums, ka zēniem patīk dažādi transportlīdzekļi – sākot ar velosipēdiem, motocikliem, beidzot ar vieglajiem un kravas auto, traktoriem, lidmašīnām un vilcieniem. Piemēram, vilcienu komplekti ir lieliska dāvana zēniem, jo viņi ar tiem var spēlēties pat stundām ilgi, attīstot savas tehniskās prasmes.

Pašiem mazākajiem bērniem vecumā līdz pieciem gadiem derēs rotaļlietas, kas palīdz iepazīt pasauli – tās var būt košās krāsās, ar skaņām un mūziku, taču jāpievērš uzmanība, lai nebūtu detaļu, kuras mazais ķipars varētu bāzt mutē.

Dažkārt vecāki izdara lielu kļūdu, iegādājoties saviem bērniem rotaļlietas, kas patīk viņiem pašiem, bet, nepārbaudot, vai ražotājs patiešām ir noteicis, ka konkrēto lietu drīkst dot mazulim līdz divu gadu vecumam. Vienmēr pārbaudi, kas rakstīts uz iepakojuma, lai izvairītos no traģiskām sekām!

Konstruktori

            Mūsdienās rotaļlietu daudzveidība ir milzīga, un tajā iespējams atrast visām interesēm un vecumiem piemērotas mantas. Konstruktoru komplekti no citām rotaļlietām atšķiras ar to, ka tās nodrošina ne tikai izklaidi, bet arī attīsta dažādas prasmes. Konstruēšanas procesā tiek nodarbināta loģiskā un abstraktā domāšana, atmiņa un iztēle. Turklāt darbošanās ar konstruktoriem ir tik aizraujoša, ka tā patīk ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!

            Šobrīd tirdzniecībā ir pieejams plašs konstruktoru sortiments, turklāt tiem ir dažādās sarežģītības pakāpes. Pašiem mazākajiem bērniņiem, sākot no aptuveni 9 mēnešiem, būs piemēroti vienkāršākie konstruktori ar lielākām un viegli saliekamām detaļām, lai mazulis nevarētu savainoties vai iebāzt detaļas mutē.

Savukārt paši sarežģītākie konstruktori jau ir piemēroti skolas vecuma bērniem, un tie būs visai ciets rieksts arī pieaugušajiem. Varēsiet visi kopā salikt, piemēram, lidmašīnu vai kosmosa kuģi. Interesanti ir tas, ka, piemēram, sarežģītākie

Lego konstruktori ir veidoti pēc iespējas līdzīgāk īstiem transportlīdzekļiem, piemēram, mašīnām, traktoriem utt. Tas nozīmē, ka bērns, spēlējoties ar konstruktoru, iepazīs arī tehnikas pamata uzbūves principus un attīstīs dažādas prasmes.

            Varoņu figūras

            Šīs rotaļlietas patiks zēniem dažādos vecumos, jo tās ļauj izbaudīt kolekcionēšanas prieku un arī, protams, jautrību, spēlējoties ar mantiņām. Varoņu figūras šobrīd tirdzniecībā ir pieejamas plašā klāstā, tādēļ iespējams izveidot milzīgu to kolekciju, sākot ar zirnekļcilvēku, Betmenu un citiem supervaroņiem, beidzot ar dažādiem cīnītājiem, monstriņiem, robotiem, animācijas un piedzīvojumu filmu varoņiem un komiksu tēliem.

            Kā redzi, izvēles iespēju ir daudz, atliek tikai atrast piemērotāko rotaļlietu tieši tam zēnam, kuru vēlies iepriecināt. Svarīgākais, ko vajadzētu paturēt prātā – izvēlies bērna vecumam atbilstošas rotaļlietas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *