Kad domājam par jaunu lietu pirkšanu

šujmašīnas iesācējiemEkonomiski skatoties, šis ir laiks, kad par ikviena lielāka pirkuma veikšanu, rūpīgi domājam – vajadzīgs tas mums, cik steidzami, un, vai to nav iespējams atlikt, nepirkt, vai, kur nopirkt lētāk. Reti kurš var tā, ar vieglu roku iegādāties visu, ko vēlas, grib un kas nepieciešams. Un, kad jāizvērtē pirkumu nepieciešamība, netērējot līdzekļus lieki, nevaram atļauties untumu pēc iegādāties kaut ko jaunu, ko ikdienā nemaz neizmantosim.

Šujmašīnas iesācējiem ir viena no šādām lietām. Nu ļoti gribas uzsākt mācīties šūt – lai pati var darināt apģērbus sev, nav jātērē milzīgas summas veikalos, nav jāizvēlas standarta apģērbs, ko valkā vēl simts citu cilvēku, jo veikalos taču viss ir vienāds un tā tālāk. Tomēr, ir jābūt apņēmībai un pārliecībai, ka patiešām mācīsimies šūt un strādāsim ar šujmašīnu. Citādi, tas ir tikai lieks pirkums, kurā esam iztērējuši naudu un nu tas skumji stāv istabas kaktā, lai gadu pēc tā iegādes, aiz sirdsapziņas pārmetumiem par iztērēto naudu, domājam, kā to pārdot tālāk…

Šujmašīna nav spontāns pirkums, galu galā, tā maksā krietni vairāk par košļeņu paciņu (sākot no 100 eiro un tikai uz augšu), un to, ja pērkam, tad ar mērķi izmantot.

Savukārt, ja patiešām esam nobrieduši šādam pirkumam un darbībai – mācīties šūt – šujmašīnas iesācējiem iegādāties nemaz nav tik sarežģīti. Vispirms, noteikti vajadzētu prasīt padomu kādam, kas prot šūt, kam mājās ir šujmašīna un kas ar to ikdienā (vai vismaz regulāri) darbojas.

Izprasām visus sīkumus un smalkumus, kas nepieciešams no ierīces (kādu vajadzētu pirkt), un kas būs nepieciešams no mums pašiem – kāda ir šūšana, kas jāzina, cik daudz laika tas prasa, cik viegli ir iemācīties un tamlīdzīgi. Pēc tam vajadzētu vismaz pāris dienas nostaigāt ar šo domu, pirms steidzamies uz veikalu pirkt šujmašīnu. Iespējams, pēc šīs sarunas pārdomāsim visa pirkuma nepieciešamību.

Reizēm, pat ja ļoti gribam, kāda darbība nav paredzēta mums. Vai šūšana ir piņķerīgs, smalks darbs, kas prasa pacietību? Vai tas ir ātri, vienkārši un ērti, veids, kā varam krietni vien uzlabot savu drēbju skapja saturu? Vai es esmu pacietīga un gatava ieguldīt laiku šujot apģērbu, vai tomēr labāk samaksāt kādam nepieciešamības gadījumā, lai profesionālis paveic šo darbu manā vietā?

Nebaidāmies uzdot sev jautājumu, bet vienlaicīgi – nebaidāmies pētīt. Interneta veikali ir pilni ar precēm – šujmašīnām tajā skaitā – izpētām to funkcijas, iespējas, cenas galu galā, noskaidrojam ko katra funkcija nozīmē un ko ar to var izdarīt, lai galu galā, ja nolemjam iegādāties šujmašīnu, zinām, ka tā ir mūsu mērķim pati piemērotākā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *