Kā zāles pļāvēju sagatavot pārziemošanai

Kā zāles pļāvēju sagatavot pārziemošanaiJa vēlies, lai Tavi benzīna zāles pļāvēji kalpotu godam un nākamajā pavasarī Tu varētu tos veiksmīgi lietot, līdz ko rodas tāda vajadzība, tad svarīga ir arī tā uzglabāšana gada vēsajos mēnešos, kad zāles pļāvējs netiek izmantots.

Degviela

Kad gatavojat savu zāles pļāvēju ziemai, tad atceraties, ka benzīna bākai jābūt tukšai, jo ilgi nostāvējies benzīns var zaudēt savu degtspēju, un ja pēc ziemas sezonas to darbināsi ar šo degvielu, pļāvējam var rasties tehniskas problēmas. Tāpēc pēdējā zāles pļaušanas reizē, ja degviela vēl nav iztukšota, tad atstāj pļāvēju darboties tukšgaitā, kamēr, tā dzinējs būs iztukšojis visu degvielu.

Apkopšana

Gatavojot savu zāles pļāvēju pārziemošanai, svarīgi to tiešām rūpīgi nomazgāt, lai tas būtu darba gatavībā, kad nākamajā sezonā to vēlēsies lietot. Mazgājot vislabāk izmantot ūdeni un birstīti un īpašu uzmanību pievērst pļāvēja korpusam, dzesēšanas un izplūdes vietām, lai nepaliek zāles stiebriņi, kas var radīt ugunsgrēka draudus.

Mazgājot, svarīgi ar stipru ūdens strūklu nemazgāt blīves, gultņus un dzinēju, jo tas var zāles pļāvēju bojāt.

Tīrot zāles pļāvēja apakšu svarīgi to negāzt uz sāniem, jo tādejādi izplūdes caurulē un gaisa filtrā var iekļūt eļļa.

Eļļas līmenis

Pirms liec zāles pļāvēju ziemas migā, pārbaudi arī eļļas līmeni un uzpildi to, jo tai ir jābūt pilnībā uzpildītai, lai nākamajā sezonā Tavs zāles pļāvējs varētu darboties nevainojami.

Griezējnaži

Pārbaudi arī sava pļāvēja griezējnažus, vai tie nav bojāti. Ja uz tiem ir plaisas, tad nāksies tos mainīt. Nažus var arī noņemt no pļāvēja un uzasināt, lai nākamajā sezonā darbu ar pļāvēju vari sākt darbīgi.

Uzglabāšana

Kad esi godam apkopis savu zāles pļāvēju, tad to ir jānovieto piemērotā vietā, kur tas varētu gada aukstos mēnešus pārziemot. Vislabākais, ja pļāvējs būs zem kāda pārsega, kur būs pasargāts no putekļiem, kā arī sausā vietā, lai nebūtu patstāvīgs mitrums. Vispiemērotākā būtu kāda dārza mājiņa vai pagrabs, kur uzglabā savus instrumentus.

Ja nu gadījumā prāto, kur iegādāties jaunu zāles pļāvēru vai trimmeri, tad ienāc internetveikalā 220.lv. Gan zāles pļāvēja, gan trimmera izvēle šeit ir liela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *