Kā virtuvi padarīt par telpu, kur ne tikai gatavot, bet arī baudīt maltīti

virtuves krēsliKopīga brokastu, pusdienu vai vakariņu baudīšana ar ģimeni mūsdienās jau ir kļuvusi par sava veida luksusa lietu. Taču, protams, ja esam stingri nolēmuši vismaz pāris reizes nedēļā apsēsties pie galda ar saviem mīļajiem, lai paēstu pusdienas, ir varianti, kā to īstenot. Viens no tiem ir virtuves iekārtošana ne tikai ēst gatavošanai, bet arī maltīšu baudīšanai. Kas tev jāņem vērā?

  • Mēbeles

Pirmkārt, tev būs nepieciešami virtuves krēsli un galds. Tāpēc, kad sāc plānot šīs telpas pārkārtošanu, tev ir jāparedz pietiekami daudz vietas iepriekš minētajām mēbelēm. Taču neaizraujies ar izmēru. Tā vietā labāk izvēlies nelielu galdu un krēslus. Taisnas līnijas dizainā palīdzēs vizuāli paplašināt telpu. Savukārt, ja virtuvē ir maz vietas, vari izvēlēties saliekamo galdu. Taču, ja ir iespējas un vēlme, virtuves darba virsmu, kas atrodas telpas vidū, var pārveidot par pusdienu galdu. Tā kā virtuves lete parasti ir diezgan augsta, tai piestāvēs bāra krēsli.

  • Labs apgaismojums

Redzei ēšanas laikā ir nozīmīga loma. Mēs redzam maltīti, pirms to apēdam, tāpēc virtuvē nepieciešams nodrošināt labu apgaismojumu. Gan centrālā, gan papildus apkārtējās gaismas spēj darīt brīnumus. Turklāt, ja virtuvē atrodas logs, tev ir paveicies. Padari to par telpas centrālo elementu, novietojot galdu tuvāk dabīgā apgaismojuma avotam.

  • Galdiņ, klājies!

Virtuve nav tikai vieta, kur mēs griežam, rīvējam, cepam un vāram. Tā ir arī telpa, kurā baudām maltīti, tādēļ, lai šī nodarbe būtu pēc iespējas patīkamāka, virtuve arī atbilstoši jāiekārto. Izvēlies vizuāli pievilcīgus objektus, kas piešķir telpai īpašu atmosfēru. Vari iegādāties nelielus telpaugus podiņos, kā arī pie sienām piekārt interesantas fotogrāfijas vai mākslas darbus. Arī klasisko pārtikas vai virtuves piederumu uzglabāšanas kārbu, kastīšu un burciņu vietā vari izvēlēties no netradicionālu un interesantu. Taču neaizmirsti, ka visam telpā vajadzētu būt saskaņotā krāsu gammā.

  • Laba ventilācija

Neviens nevēlētos uzturēties virtuvē, kurā valda spēcīga cepta ēdiena smaka un pat redzami dūmi. Neatkarīgi no tā, vai tu šajā telpā plāno tikai gatavot, vai arī ēst, virtuve nevar iztikt bez labas ventilācijas. Baudot maltīti, labāk atstāt virtuves durvis vaļā (ja tādas ir), kā arī vari atvērt logus.

  • Nost ar nekārtību

Ja vēlies, lai, atrodoties virtuvē, gan mājokļa iemītnieki, gan ciemiņi justos labi, ir jārūpējas par šīs telpas tīrību un kārtību. Pirmkārt, pievērs uzmanību tam, lai virsmas nebūtu klātas ar dažādiem traukiem, ēšanas piederumiem un citiem priekšmetiem. Tiem ir paredzēti skapji, plaukti un atvilktnes. Parūpējies arī par to, lai pusdienu galds būtu tīrs un kārtīgs. Protams, uz tā vari atstāt pašus nepieciešamos priekšmetus, piemēram, sāls un piparu traukus, salvetes, svečturi vai ziedu vāzi utt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *