Kā pareizi rūpēties par savu veļas mazgājamo mašīnu

         veļas mazgājamā mašīna   Jebkura iekārta mūsu dzīvē prasa noteiktu tehniskā stāvokļa uzturēšanu. Neatkarīgi vai tas ir auto, mikseris vai veļas mazgājamā mašīna,ja vēlas, lai šī iekārta kalpotu ilgi un uzticami ir jāievēro lietošanas noteikumi un tehniskā stāvokļa uzraudzīšana. Bieži vien veļas mazgājamā mašīna tiek izmantota un netiek tīrīta vai kā citādi aprūpēta, kas nāk par sliktu pašai iekārtai un vēlāk arī pašu finanšu līdzekļiem. Kopšana ir vienkārša, tikai nepieciešams ievērot dažas lietas, kas var palīdzēt iekārtas ilgākai darbībai un kvalitātei.

            Ja veļas mašīnu bieži izmanto un nekopj, tad tā var sākt slikti ost un ne tikai iekšpuse, bet arī mazgātās drēbes. Tas tādēļ, ka mikroorganismiem veļas mazgājamās mašīnas ir lieliska vieta, kur dzīvot un vairoties. Tie var būt dažādi pelējumi un sēnītes, kuras pēc laika sāk izplatīties un iesūkties arī izmazgātajā veļā. Lai nepieļautu mikroorganismu vairošanos ieteicams ir vismaz 2-3 reizes mēnesī lietot mazgāšanas programmu ar 60 vai labāk 90 grādu temperatūru. Mikroorganismi aiziet bojā un neradīsies nepatīkamā smaka. Gumija pie veļas mašīnas durvīm ir lieliska vieta nosēdumiem un arī laba augsnes pelējumiem. Pēc katras mazgāšanas reizes ir vēlams šo gumiju rūpīgi noslaucīt ar sausu drānu. Kā arī ieteicams ir atstāt vaļā durvis, lai veļas mašīnā izvēdinātos esošais mitrums. Būtu regulāri jātīra sietiņš, kas notecē aiztur tekstilizstrādājumu šķiedras un citas atliekas no mazgāšanas procesa. Ja to nedara, tad veidojas pelējums un tas var ievilkties arī drēbēs. Svarīgi ir regulāri atkaļķot veļas mašīnu. To var veikt ar dažādiem atkaļķošanas līdzekļiem, kuri nopērkami gandrīz jebkurā veikalā, kur pārdod dažādas saimniecības preces. Vai arī var ikdienā ūdenim pieliet nedaudz etiķi vai citronskābi. Piesērējusi veļas mašīna vairāk patērē elektrību, tādēļ, ja vēlas ietaupīt, ilgtermiņā ir ieteicams atkaļķot veļas mašīnu.

            Rūpes par veļas mašīnu ne tikai paildzina tās mūžu, bet arī palīdz labāk rūpēties par mazgāto veļu. Veļas mazgājamās mašīnas ir lieliska vieta mikrobiem, jo tur ir mitrs un silts, tādēļ jāpievērš uzmanība ne tikai iekārtas tehniskā stāvokļa un apģērba dēļ, bet arī savas veselības dēļ.

            Lai labāk pārzinātu veļas mašīnu un tās kopšanas kā arī īpašus lietošanas noteikumus, ieteicams izlasīt tās rokasgrāmatu. Veļas mašīna ir tā iekārta, kuru visi zina un pārzina kā ar to rīkoties, tomēr rokasgrāmatā var būt noderīga specifiska informācija gan par veļas mazgāšanu, gan par tās kopšanu. Tas aizņems tikai 10 minūtes, bet būs ļoti noderīgi un palīdzēs labāk rūpēties par savu jau esošo vai jauno veļas mazgājamo mašīnu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *