Kā panākt, lai bērns sāktu sportot?

sporta somas bērniemDisciplīna, motivācija, apņemšanās un sadarbība ir tikai dažas dzīvē nepieciešamas prasmes, kuras tavam bērnam var palīdzēt attīstīt sportiskas aktivitātes. Turklāt sports ir viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt, lai tava atvase ir fiziski aktīva un vesela ilgtermiņā.

Iepazīstinot bērnu ar futbolu, basketbolu, peldēšanu vai kādu citu sporta veidu, ir svarīgi atrast pareizo pieeju, kas pakāpeniski mazo cilvēciņu pieradinātu pie jaunās aktivitātes un iemācītu mīlēt sportu.

            Iepazīstini bērnu ar sporta būtību

            Paņem viņu līdzi uz kādu spēli vai ļauj to paskatīties TV – šie ir pirmie, paši vienkāršākie soļi, kurus spert, pirms likt bērnam doties uz kāda konkrēta sporta veida treniņiem. Kad mazais ķipars būs redzējis, kā spēle notiek, ko dara spēlētāji utt., viņam būs vieglāk saprast, kas patīk un kas nē. Nereti vecāki pieļauj kļūdu, spiežot bērnu darīt ko tādu, kas patīk viņiem pašiem, nepajautājot atvases viedokli.

            Iemāci turēt vārdu

            Ir svarīgi izskaidrot bērnam to, ka brīdī, kad viņi nolems, ka vēlas, piemēram, mācīties spēlēt futbolu, viss nebeigsies ar pirmo treniņu un var nākties saskarties ar grūtībām. Ikvienam mēdz gadīties labās un sliktās dienas, tādēļ tikai tāpēc, ka otrais treniņš bija briesmīgs, nevajag padoties. Arī tas bērnam ir jāsaprot – nedrīkst “mest plinti krūmos” pie pirmā šķēršļa. Ja reiz ko esi apņēmies, tas ir jāpilda.

            Apgūstiet pamatus kopā

            Iemācīt savam bērnam konkrētā sporta veida pamatus ir ļoti svarīgi. Protams, tev nav jābūt profesionālam trenerim, lai to izdarītu, taču, ieteicams, lai tas, ko tu mācīsi, atbilstu noteikumiem. Sākums var būt pavisam vienkāršs, kaut vai, iemācot, kā mest bumbu. Turklāt šādas aktivitātes satuvinās ģimeni.

            Sagādā ekipējumu

            Ja ir skaidrs, ka bērns, piemēram, nolēmis doties uz futbola treniņiem, tev jāiegādājas viņam nepieciešamais inventārs, piemēram, atbilstoši sporta apavi, zeķes, sporta tērps, bumba utt. Un, protams, ir vajadzīgs, kur to visu salikt. Labākā izvēle būs izturīgas sporta somas bērniem, kurām ir vairāki nodalījumi, kā arī stingra plecu siksna ar polsterējumu.

            Neesi pārāk uzstājīgs

            Lai arī vecāki vienmēr vēl visu to labāko saviem bērniem, dažkārt viņu mīlestība aiziet par tālu, mēģinot piespiest savu atvasi darīt to, ko viņš nepavisam nevēlas. Ja redzi, ka bērns atkal un atkal nāk mājās no treniņa nelaimīgs, dusmīgs, nervozs un pat raud, noskaidro, kas tam ir par iemeslu. Ja cēlonis ir tas, ka mazajam ķiparam it nemaz nepatīk izvēlētais sporta veids, nopietni pārdomā, vai tiešām turpināt viņu spiest iet uz treniņiem.

            Jebkurš sporta veids un arī dejošana labvēlīgi ietekmē veselību, kā arī palīdz bērnam augt kā personībai. Taču, ja esi nolēmis mudināt savu atvasi mācīties kādu konkrētu sportu, pārliecinies, ka viņš tiešām ir tam gatavs gan fiziski, gan emocionāli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *