Kā izvēlēties īsto cepeškrāsni savai virtuvei?

cepeškrāsns izvēle Neatkarīgi no tā, vai tev iebūvētā cepeškrāsns vai plīts un cepeškrāsns apvienotas vienā ierīcē, pirms iegādes tev jāizvēlas enerģijas avots – elektrība vai gāze. Lai arī daudzos mājokļos joprojām izmanto gāzes plītis un cepeškrāsnis, arī elektriskajām ir savas priekšrocības. Aplūkosim šo abu veidu atšķirības, lai cepeškrāsns izvēle nākotnē būtu vienkāršāka.

Elektriskās cepeškrāsnis ir aprīkotas ar metāla elementiem, kas var tik pakļauti augstai temperatūrai, tādēļ arī tie nereti spīd sarkanā krāsā. Viens no šiem sildelementiem parasti atrodas cepeškrāsns pamatnē, bet otrs – augšpusē.

Konvekcijas plītīs ir iebūvēts arī ventilators, kas nodrošina vienmērīgu gaisa plūsmu cepeškrāsnī, lai ēdiens būtu labi izcepies no visām pusēm. Elektriskajām cepeškrāsnīm nav tik plašas temperatūras regulēšanas iespējas. Tajā pašā laikā, salīdzinot ar gāzes iekārtu, šīs ierīces uzsilst ļoti ātri.

Savukārt gāzes cepeškrāsnīs ir iebūvēta caurule ar degli, kas tiek aizdedzināts vai nu ar dzirksteli vai ar elektrību. Kad tas noticis, caurule uzkarst tāpat kā metāla sildelementi. Šādas caurules atrodas cepeškrāsns pamatnē.

Gāzes cepeškrāsnīm ir pieejamas plašākas temperatūras regulēšanas iespējas, jo deglis ir vai nu ieslēgts vai izslēgts – tas neturēs siltumu kaut kur pa visu. Karstums, kas tiek radīts, ar ventilatora palīdzību tiek vienmērīgā veidā izplatīts pa visu cepeškrāsni.

Tā kā siltuma iegūšanai tiek izmantota gāze, šajās cepeškrāsnīs ir labāks mitrums, kas attiecīgi labi noder ēdienu gatavošanā. Nevienam taču negaršo sausas kūkas vai cepeši!

Vai ir iespējams iegūt labāko no abu veidu cepeškrāsnīm? Jā, mūsdienās ir pieejamas iekārtas, kurās ir apvienoti šie divi enerģijas avoti – elektrība un gāze, un katrs no tiem piemērots atšķirību maltīšu veidu pagatavošanai.  Tāpat ir iespējams iegādāties plīti ar gāzes gatavojamo virsmu un elektrisko cepeškrāsni. Tad šīs abas iekārtas nebūs jāpērk atsevišķi.

Neatkarīgi no tā, ko izvēlēsies, tu tik un tā varēsi gatavot dažādus kulinārijas brīnumus no savas mīļākās recepšu grāmatas. Vai vienkārši uzsildīt veikalā nopirktu saldēto picu. Izvēle ir tavās rokās!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *