Kā izvēlēties datoru?

datori uz nomaksuMūsdienās datoru klāsts ir ļoti plašs, tādēļ var būt grūti saprast, kura tad būs tā veiksmīgākā izvēle. Turpinājumā daži ieteikumi, kas datora izvēli padarīs vienkāršāku.

Izlem, kādam mērķim dators paredzēts

Vispirms jau jāizlemj, kādam mērķim dators paredzēts. Vai tas tiks izmantots ikdienišķām darbībām, studijām, darbam vai izklaidei? Vai vēlies stacionāro galda datoru vai mūsdienās tik ļoti populāro portatīvo datoru? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs izdarīt labāko izvēli.

Svarīgākie kritēriji, kam pievērst uzmanību

Lai piedāvājumā orientēties būtu vienkāršāk, ir jāzina, kādiem kritērijiem pievērst uzmanību. Piemēram, lemjot par portatīvā datora iegādi, jāizvērtē tādi faktori kā ierīces svars, izmērs un dizains. Piemēram, ja datoru plānots pārnēsāt, labāka izvēle būs kompaktāks un svara ziņā vieglāks dators. Taču, ja ierīci pārsvarā paredzēts izmantot mājās vai darbā, var izvēlēties datoru ar lielāku ekrānu- strādāt ar tādu datoru būs daudz ērtāk. Nozīme, protams, ir arī datora jaudai – īpaši, ja dators paredzēts darbam vai izklaidei.

Datora pamats ir tā operātājsistēma. Izvēlei trīs risinājumi – Windows, Chrome, Mac OS. Katrai no tām ir savas specifika, taču tas, kurai dot priekšroku, pārsvarā tomēr ir gaumes un pieraduma jautājums.

Datoru vajadzētu izvēlēties atbilstoši savām vajadzībām. Piemēram, vienkāršām ikdienas darbībām pietiks ar vienkāršāku datora modeli, taču nopietnākiem darbiem nepieciešama jaudīgāka ierīce. Protams, dators ar labāku video karti un lielāku atmiņu attiecīgi arī izmaksās vairāk.

Datora izvēli, bez šaubām, ietekmē arī cenas. Pirms datora iegādes vērts noteikt pieejamo budžetu – arī tas palīdzēs atlasīt piemērotākos risinājumus. Mūsdienās gan pieejami arī datori uz nomaksu, kas ir labs risinājums tiem, kuriem nav pieejama visa summa, kas nepieciešama datora iegādei, taču ierīce vajadzīga pēc iespējas ātrāk.

Svarīgs aspekts ir arī portatīvā datora darbības ilgums – īpaši, ja to paredzēts lietot ārpus telpām vai citur, kur nav pieejama strāvas padeve. Informāciju par baterijas darbības ilgumu var atrast gan ierīces aprakstā, gan arī internetā, kur citi datora lietotāji dalās savā pieredzē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *