Kā iekārtot mācību vietu mājās?

 tālmācības

Lai mācības veiktos pēc iespējas labāk un nestu vēlamo rezultātu, nepieciešama tam atbilstoša vide. Un neatkarīgi no tā, kādā skolā un mācību formā mācies, tik un tā noteikti ir mācību darbi, kas jāpaveic mājās. Tādēļ šoreiz vairāk par to, kā iekārtot mācību vietu mājās.

Mājas iekārtošana ir radošs process. Un es ticu, ka kārtība nāk par svētību visās dzīves jomās. Arī pildot mājas darbus, pavisam cita ir sajūta to darot, ierucinoties gultas palagos, vai arī apsēžoties tieši mācībām paredzētā vietā – vai tas būtu atsevišķs darba kabinets vai vismaz rakstāmgalds.

Vispirms jāizvērtē, kurā vietā mācību vietu iekārtosi. Parasti šim nolūkam tiek atvēlēta daļa no kādas istabas, bet, ja vari tam atvēlēt atsevišķu telpu, tas ir vēl jo lieliskāk.

Aiznes prom visas lietas, kas traucē mācību darbam

Neatkarīgi no tā, kur atrodas Tava mācību vieta, parūpējies, lai mācību laikā tās tuvumā nav lietas, kas novērš uzmanību, piemēram, video spēles, ar mācībām nesaistīta literatūra, mobilais tālrunis. Lai mācības veiktos raiti, ir svarīgi koncentrēties uz svarīgo.

Īpaši būtiska šī prasme ir tiem, kuri mācās tālmācībā. Tā ir mācību forma, kur mācību process tiek organizēts ar interneta starpniecību – līdz ar to par mācību programmas apguvi un progresu lielā mērā atbild pats izglītojamais.

Pirms sāc mācīties, tuvumā noliec visu, kas būs nepieciešams procesa laikā

Kad no darba vietas aizvāktas visas lietas, kas nebūs vajadzīgas, laiks nolikt tuvumā tās, kas būs vajadzīgas mācību procesa laikā. Padomā, ko un kā mācīsies, kas tam būs nepieciešams. Piemēram, tālmācības skolas parasti visus mācību materiālus nodrošina e-vidē. Tas nozīmē, ka mācību procesa laikā Tev, visticamāk, būs nepieciešams dators. Protams, nevajadzētu aizmirst arī par tādām pamatlietām kā piezīmju papīrs, pildspalva, kas raksta, un plānotājs.

Pievērs uzmanību apgaismojumam

Iekārtojot mācību vietu, padomā par piemērotu apgaismojumu. Vislabāk darba galdu novietot tuvu logam, lai tiktu nodrošināts pietiekams daudzums dienas gaismas. Labs risinājums ir arī eksperimentēt ar dažāda veida un spilgtuma apgaismojumu, lai saprastu, kāds risinājums der tieši Tev.

Pievērs uzmanību temperatūrai telpā

Ja vien iespējams, pielāgo gaisa temperatūru savām vajadzībām. Pārāk karsta vai auksta vide pazemina koncentrēšanās spējas, līdz ar to darbā var būt vairāk kļūdu. Mācību darbam vispiemērotākā temperatūra ir no 22 līdz 25 grādiem pēc celsija. Protams, ne vienmēr ir iespējams regulēt gaisa temperatūru, bet dari visu iespējamo, lai tā būtu šajā ieteicamajā diapazonā.

Padomā par noskaņu

Iekārtojot mācību vietu, vajadzētu padomāt arī par noskaņas radīšanu. Uzmundrinoši attēli pie sienas vai citi elementi, kas liek pasmaidīt, uzlabo produktivitāti. Tāpat jāparūpējas, lai mācību vieta būtu ērta un ergonomiska. Svarīgi arī, lai tā būtu sakārtota atbilstoši Tavām individuālajām prasībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *