Kā iegādāties labu veļas mašīnu?

veļas mašīna ar žāvētājuVeļas mašīna ir noderīgs palīgs ikdienā. Mūsdienīgākie veļas mašīnu modeļi piedāvā  visdažādākās programmas un funkcijas, tādēļ, meklējot  veļas mašīnu, var gadīties apjukt – kādu veļas mašīnu izvēlēties? Kam pievērst uzmanību, salīdzinot piedāvājumus? Turpinājumā neliels ceļvedis, kas palīdzēs izvērtēt veļas mašīnu specifikāciju, lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk.

Veļas mašīnas tips

Pirmais faktors, kam būtu jāpievērš uzmanība – veļas mašīnas tips. Veļas mašīnas iedalās divos veidos – veļas mašīnas ar augšējo (vertikālo) ielādi un veļas mašīnas ar priekšējo (frontālo) ielādi. Tas, kādu veļas mašīnu iegādāties, atkarīgs no individuālām vēlmēm un arī ierīces novietošanai paredzētās platības. Piemēram, mazākās telpās var noderēt ierīce ar frontālo ielādi, jo tad veļas mašīnas virsmu var izmantot kā papildu plauktu dažādu lietu novietošanai. Savukārt šaurākās telpās var noderēt veļas mašīna ar vertikālo ielādi, jo tai piekļūt ir daudz vienkāršāk.

Izvēloties starp abiem, vajadzētu ņemt vērā arī citus faktorus. Piemēram, veļas mašīnām ar frontālo ielādi parasti ir liela ietilpība, augsta energoefektivitāte, lielāks centrifūgas griešanās ātrums. Pie mīnusiem var minēt augsto vibrācijas līmeni centrifūgas griešanās laikā, īpaši, ja grīda nav līdzena.

Veļas mašīnas ar augšējo ielādi nodrošina ērtāku piekļuvi, minimālas vibrācijas, vairumam  modeļu ir arī ērti lietojams vadības panelis. Taču šādām veļas mašīnām ir mazāka ietilpība un zemāks centrifūgas darbības līmenis.

Veļas mašīnas funkcijas

Vērtējot veļas mašīnas, uzmanību būtu jāpievērš arī funkcijām. Mūsdienās izvēles iespējas ir plašas. Piemēram, populārs variants ir veļas mašīna ar žāvētāju, kas ļauj no veļas mašīnas izņemt gandrīz sausas drēbes.

Programmas un režīmi

Veļas mašīnām ir vairākas mazgāšanas programmas – dažādiem veļas tipiem. Četri pamatrežīmi ir kokvilnai, sintētikai, delikātiem audumiem, vilnas izstrādājumiem.  Protams, pieejamas arī citas programmas, piemēram, džinsa audumiem, sporta apģērbam u.c. Pirms iegādājies veļas mašīnu, izvērtē, kādi režīmi būs visaktuālākie.

Izvēloties veļas mašīnu, uzmanību vajadzētu pievērst arī tādām iespējām kā:

  • Ātrā mazgāšana – īpaši noderīgs, ja apģērbs tikai jāizskalo;
  • Ekonomiskā mazgāšana – tiek samazināta ūdens temperatūra, kas nodrošina mazāku elektroenerģijas patēriņu;
  • Roku mazgāšanas režīms – piemērots smalku audumu mazgāšanai;
  • Papildus skalošana – lielāks skalošanas laiks. Piemērots cilvēkiem ar jūtīgu ādu, alerģijām.

Centrifūgas apgriezienu skaits

Vēl viens faktors, kam pievērst uzmanību, ir centrifūgas apgriezienu ātrums. Jaudīgākajām ierīcēm centrifūgas ātrums var būt pat līdz 1800 apgriezieniem minūtē, taču tas, kāds centrifūgas darbības režīms ir piemērotākais, atkarīgs no izvēlētās programmas un mazgājamā auduma.

Izmaksas

Ne mazāk svarīgs kritērijs ir veļas mašīnas cena. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu un nepārmaksātu, vajadzētu izvērtēt vairākus variantus un salīdzināt cenu līmeņus dažādās tirdzniecības vietās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *