Kā atrast labāko gludekli?

tvaika gludeklisKā izrādās, daudzi no mums savas dzīves laikā kopumā pavada aptuveni četrus mēnešus, tikai gludinot drēbes. Ja, piemēram, vienas māmiņas dzīves laikā izgludinātās drēbes saliktu vienā līnijā, tā būtu vairāk nekā 1,2 km gara!

Ja arī tavā ģimenē gludināšana ir ierasta nodarbe, kādēļ neizvēlēties kvalitatīvu ierīci, ar kuru veikt šo uzdevumu? Protams, to, kāda veida gludekli izvēlēties, ietekmēs ne tikai cilvēku skaits ģimenē, bet arī apģērbu veids, veļas mašīnas lietošana utt.

Gludekļu veidi

Tvaika gludeklis būs prātīgākā izvēle gadījumos, kad tev nepieciešams izgludināt nelielu veļas daudzumu. Kamēr tu ar to strādāsi, gludekļa tvaiks mīkstinās apģērbu un ātri izlīdzinās tajā radušās krokas.

Ja tu izmanto veļas žāvētāju, vai arī paspēj izņemt drēbes no veļas mašīnas, pirms tās paspējušas saburzīties, tvaika gludeklis būs tieši tas, kas tev vajadzīgs.

Mūsdienās ir pieejami tvaika aparāti, kas paredzēti tieši apģērba apstrādei. Tie ir spēcīgāki nekā tvaika gludekļi, tādēļ ļoti viegli izlīdzinās audumu, kā arī to atsvaidzinās. Tiesa, šādi modeļi ir dārgāki nekā tradicionālie gludekļi, taču ar tiem iespējams vienkāršāk apstrādāt lielāku daudzumu drēbju un dažādus audumu materiālus, arī nepakļāvīgākos.

Kādām īpašībām pievērst uzmanību, meklējot gludekli?

  • Smidzinātājs – ar to varēsi ātri un viegli samitrināt apģērbu, lai to labāk varētu izgludināt;
  • Aizsardzība pret pārkaršanu – vai arī tev ir gadījies iziet no mājas, domājot, vai tu gadījumā neaizmirsi izslēgt gludekli? Izvēlies tādu modeli, kuram iebūvēta automātiskā izslēgšanās pēc noteikta laika, kas pasargās no nelaimēm;
  • Iespēja darboties bez vada pieslēgšanas – ja tavs gludināmais dēls atrodas vietā, kurai tuvumā nav elektrības rozetes, prātīgāk būs izvēlēties gludekli, kuru iespējams lietot bez vada;
  • Nepielīpoša virsma – šī ir ļoti svarīga īpašība, jo tu taču nevēlies, lai pie gludekļa apakšas pielipusi drupača sabojātu apģērbu?
  • Kaļķakmens veidošanās aizkavētājs – tas pasargās no nosēdumu veidošanās gludekļa ūdens konteinerā;
  • Dažādas programmas – lai tu bez problēmām varētu gludināt kā zīdu, tā kokvilnu un citus materiālus, izvēlies gludekli ar dažādām programmām un iespēju ērti regulēt temperatūru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *