Izveidot CV internetā

cv-online Mūsdienās, piesakoties darbam, praksei vai pieredzes apmaiņai, ir nepieciešams iesniegt CV jeb Curriculum Vitae. Tulkojumā no latīņu valodas tas nozīmē “dzīves gājums” vai “biogrāfija”. Mainīgajos darba tirgus apstākļos šai biogrāfijai ir ļoti liela nozīme, un bieži vien labs un ātri pārskatāms CV var būt izšķirošs lēmuma pieņemšanā amatu kandidātu atlasē. Tiek piedāvāti neskaitāmi CV online varianti, un ir visai grūti izlemt, kurš no pieejamiem CV variantiem ir vispiemērotākais. Svarīgi ir uzskatāmi parādīt ne tikai informāciju par sevi, savu darba pieredzi un izglītību, bet arī aprakstīt dažādu veidu prasmes un kompetences. Lasi un uzzini, kā uzrakstīt labu CV un pieteikuma vēstuli.

Kādam jāizskatās Tavam CV?

Lai kā mainās laiki, CV joprojām ir pirmais atlases posms – kandidāta pašreklāma. Tas nozīmē, ka, rakstot pieteikuma vēstuli un CV, ir būtiski padomāt, kā to noformēt, kā sagrupēt informāciju, ko uzsvērt, kādā formā nosūtīt utt. Izveidot CV nav nemaz tik vienkārši, jo ir jāņem vērā dažādi knifiņi. Atceries, ka CV ir īss, kompakts pamatinformācijas apkopojums par Tavu dzīvi. Tas nav sacerējums, kurā Tu vari izvērsties, daiļrunīgi piedāvajot sevi darba tirgū – tam jābūt tik lakoniskam, cik vien iespējams. Izvērsties Tu vari pieteikuma vēstulē. Rakstot CV, darba devējam no tā ir skaidri jāsaņem atbildes uz šādiem jautājumiem: “Kas Tu esi par cilvēku? Kādas ir Tavas prasmes un spējas? Kāda ir Tava dzīves pieredze?” Informācija,kas obligāti jāiekļauj:

  • Vārds un uzvārds;
  • Kontaktadrese un tālruņa numuri;
  • Kādas skolas (augstskolas) esi beidzis, kad un kādās speciālitātēs;
  • Darba pieredze (kur esi strādājis, no kāda līdz kādam laikam, kādā amatā);
  • Intereses un kvalifikācijas, kuras nav saistītas ar darbu;
  • Rekomendāciju devēju, ja tādi tiek prasīti, kontaktadreses (tālruņa numuri).

Kā sagatavot pieteikuma vēstuli?

Daudzi kandidāti, īpaši jaunieši, domā, ka pieteikuma vēstule ir kā “it kā starp citu paziņojums”: “Lūk, te nu es esmu un būšu ļoti priecīgs strādāt pie jums.” Kā rāda pieredze, tad šādas pieteikuma vēstules nokļūst nekur citur kā papīrgrozā. Patiesībā Tava pavadvēstule var būt tikpat svarīga kā pats CV. Tā ir svarīgs papildinājums un ietver atbildes uz šādiem jautājumiem:

  • Kādā darbā Tu gribi pieteikties?
  • Kāpēc vēlies strādāt tieši šajā organizācijā?
  • Kādas prasmes Tev ir tieši vai netieši saistībā ar konkrēto vakanci?
  • Kāpēc darba devējam būtu jānolīgst tieši Tevi?

Pieteikuma vēstule darba devējam sniedz priekšstatu par to, kā Tu vari būt noderīgs viņa vadītajai organizācijai. Atceries, ka cilvēki kļūst aizvien radošāki un tirgus konkurence – sīvāka. Tādēļ ļauj, lai Tava personība šajā vēstulē izpaužas maksimāli! Tev var nebūt visu vajadzīgo prasmju, taču no Tavas vēstules varēs noprast, ka Tu esi gatavs un spējīgs apgūt konkrētajam darbam nepieciešamās iemaņas. Bieži gadās, ka kandidāts tiek nolīgts sava entuziasma un enerģiskuma, nevis augstas profesionalitātes dēļ, tāpēc ir vērts ieguldīt laiku labas pavadvēstules tapšanā. Smelies idejas internetā, kur vari paņemt pieteikuma vēstuļu un CV online  paraugus un pielāgot tos savai nepieciešamībai. Pats galvenais – nenokavē darba interviju un esi tu pats!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *