Izrādās, ka arī mazlietoti pulksteņi ir baigi šikā lieta!

Watch in black box and a bow tie lie on the white windowsill

Laiku pa laikam ziņu portālos uzpeld jaunumi par to, kāds nu kuram politiķim, ministram vai citam ietekmīgam cilvēkam ir redzēts rokas pulkstenis. Tajā skaitā starp dārgu rokas pulksteņu cienītājiem atrodami pat neticami piemēri, tostarp – Romas pāvests Jānis Pāvils II, kurš valkāja Rolex Datejust. Rokas pulkstenis bija vienīgais uzticamais laicīgais kompanjons, kas viņu pavadīja visu 27 gadu laikā kā pāvestu. Jānis Pārvils II kopumā apciemoja vairāk kā 100 valstis, un rokas pulkstenis vienkārši bija nepieciešamība, lai sekotu laika nomaiņai dažādās laika zonās un vizīšu laikā. Tā bija vienīgā greznība, kuru atļāvās Svētā Krēsla pārstāvis visas savas kalpošanas laikā. 

Ja vien neesi ekskluzīvu rokas pulksteņu kolekcionārs, tad viena laba rokas pulksteņa iegāde noteikti nav uzskatāma par pārmērīgu izšķērdību. Tostarp arī mazlietoti pulksteņi spēj uzticami pildīt misiju kalpot visa mūža garumā. Labs rokas pulkstenis arī var kļūt par piemiņas zīmi nākamajām paaudzēm, pie tam nezaudējot savu prestižu un ekskluzivitāti. Tāpat Šveices zīmola rokas pulkstenis, tostarp mazlietots pulkstenis, var kļūt par investīciju grūtiem laikiem – noteikti rokas pulksteņi, laikam ejot, kļūst pat vēl vērtīgāki kā to iegādes brīdī.

Par pāvestiem un rokas pulksteņiem

Jānis Pāvils II tiek uzskatīts par leģendāru pāvestu, viņš bija pirmais pāvests teju 500 gadu laikā, kurš nenāca no Itālijas. Sabiedrība viņu īpaši ievēroja pāvesta pieticības dēļ. Poļu kardināls, tolaik vēl Karols Jozefs Vojtila, ieradās Romas konklāvā ar noskrandušiem apaviem, jo savu jauno kurpju pāri bija atdevis trūcīgam vīram tikko izkāpjot Romas stacijā. 

Pāvests Rolex rokas pulksteni saņēma kā dāvanu no Šveices pulksteņu ražotāja. Tajā apvienots zelts un tērauds, ko iespējams interpretēt kā savienību starp garīgo un pasaulīgo. Jeb arī kā saikni starp zemes dzīvi un garīgo bagātību, kas atrodama baznīcā. 

Savas dzīves laikā Jānis Pāvils II tikās ar tādiem ievērojamiem prezidentiem kā Ronalds Rēgans un Fidels Kastro. Vai jauni un mazlietoti rokas pulksteņi bija starp viņu apspriesajām sarunu tēmām, šodien grūti spriest, tomēr arī šie abi prezidenti bija pazīstami kā lieli Rolex cienītāji. Jānis Pāvils II tiek uzskatīts par pirmo pāvestu, kas augsti novērtēja smalko rokas pulksteņu izgatavošanas mākslu. Pirms viņa ekskluzīvus kabatas pulksteņus nēsāja tādi pāvesti kā Pijs XII un IX. Pirmais bija dedzīgs Vacheron Constantin cienītājs, bet otrs – Patek Philippe. 

Arī pāvests Francisks ir apliecinājis, ka pievērš uzmanību simboliskām detaļām. Argentīniešu izcelsmes jezuīts kā vadošo motīvu savā dzīvē ir izvēlējies vienkāršību, un to atspoguļo arī viņa rokas pulkstenis. Tas nav mazlietots pulkstenis, bet tā cena ir pat zemāka kā mazlietota pulksteņa gadījumā – Casio MQ-24-7BLL, kas internetā tiek pārdots vien par 15 dolāriem.

Mazlietoti pulksteņi un minimālisms

Rokaspulksteņu pasaule ir visnotaļ raiba, un arī starp mazlietotiem pulksteņiem pieejami ekskluzīvi piedāvājumi. Un tādi ir arī Latvijā. Šveices pulksteņu entuziasti izveidojuši Baltijā unikālu projektu balticwatches.com, kur tiek pārdoti mazlietoti pulksteņi un jauni rokas pulksteņi, pulksteņdarbnīcā strādā Šveicē sertificēti meistari, kā arī papildus darbojas pulksteņu uzpirkšanas centrs. Jo īpaši plašā klāstā Šveices rokas pulksteņus, tostarp mazlietotus pulksteņus, atrast var chrono.lv, kas arī ir Latvijas uzņēmums.

Šveices kolekciju mazlietoti pulksteņi visnotaļ nav lēti. Šādi laikrāži tiek pārdoti pat par vairākiem simtiem tūkstošu. Tiesa, mazlietoti pulksteņi no Šveices Latvijas veikalā balticwatches.com atrodami arī pieņemamās cenu kategorijās – no 5 000 līdz 10 000 EUR. 

Vai šādi mazlietoti pulksteņi varētu būt pieņemami arī minimālisma koncepta piekritējiem? Pilnīgi noteikti. Jo minimālisms nenozīmē, ka izvēlētie apģērba gabali vai aksesuāri ir lēti un nekvalitatīvi. Galvenais nosacījums ir izvēlētās preces kvalitāte un priekšnosacījums, lai tā kalpotu ilgam laikam. Un Šveices lietotie pulksteņi var kalpot pat vairākās paaudzēs.

Minimālisms ir vienkāršības princips. Tas nozīmē, ka cilvēkam piederošās lietas ikdienā ir noderīgas un vajadzīgas. Un Šveices mazlietotie pulksteņi visnotaļ uzticami ikdienā pilda savu misiju, skaitot tik dārgo laiku, kas ir viens no vērtīgākajiem cilvēka resursiem.

Mazlietoti pulksteņi un laiks iet 

Mazlietoti pulksteņi nāk līdzi ar noslēpumu – kāds šo rokas pulksteni jau ir nēsājis. Varam sākt zīmēt iztēles ainas par šī cilvēka dzīvi – cik daudz pulkstenis saskaitīja laimīgo stundu un cik daudz – skumjo brīžu. 

Kopumā Šveices pulksteņi tiek uzskatīti par veiksmes zīmi – jo vajadzīga zināma finansiāla labklājība, lai šādu laikrādi iegādātos. Mazlietoti pulksteņi visnotaļ iezīmē došanos veiksmes pēdās. Un ja mazlietoti Šveices pulksteņi nāk līdzi ar veiksmes vēstījumu, šādu laikrādi nēsājot, neizbēgami prātā nosēžas uzvarētāja mentalitāte un ceļas pašapziņa. Mazlietoti pulksteņi Rolex, Ulysse Nardin, Cartier un citi Šveices slavenie pulksteņzīmoli ir veltījums tiem, kas neizšķiež laiku, bet to izmanto, lai sasniegtu virsotnes, savus mērķus un nodzīvotu jēgpilnu dzīvi.

Labs rokas pulkstenis atgādina, cik liela nozīme ir detaļām. Ja vēlamies sasniegt izcilību, mēs nevaram būt pavirši. ‘

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *