Izbaudi vēju matos – doties izbraucienā ar skrituļslidām!

skrituļslidas

Vasaras vakaros, kad saule vairs nekarsē tik spēcīgi un gaiss ir svaigāks, uz ielām parādās arvien vairāk cilvēku, kuri nodarbojas ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Kāds skrien, cits brauc ar velosipēdu savukārt vēl kāds vienkārši pastaigājas. Šīs ir ļoti izplatītas un iecienītas nodarbes, taču ir arī vairāki citi veidi, kā uzturēt sevi labā fiziskā formā, kā arī jautri pavadīt laiku. Piemēram, jūs varat sākt braukt ar skrituļslidām. Tās var izmantot dažādiem mērķiem – izklaidei, fitnesam, ekstrēmai braukšanai utt. Neatkarīgi no tā, ar ko plānojat nodarboties, atbilstošu skrituļslidu izvēle ir ļoti svarīga.

Lai braukšana ar skrituļslidām būtu ērta, jums jāizvēlas tāds zābaku pāris, kas piemērots jūsu kājai. Ir vairāki nozīmīgi kritēriji, kuriem jāpievērš uzmanība, kad iegādājaties skrituļslidas:

  • Riteņu cietība un virsma, pa kādu plānojat pārvietoties visbiežāk – šie ir divi galvenie kritēriji, kas jāņem vērā, neatkarīgi no tā, vai skrituļslidas pērkat bērnam vai pieaugušajam. Kādēļ riteņu cietībai ir nozīme? Tā nosaka, pa kādām virsmām ar konkrētajām skrituļslidām būs visērtāk pārvietoties. Piemēram, ar mīkstākiem riteņiem (to cietība ir no 78A līdz 89A) vislabāk braukt ārpus telpām (asfalts, iela utt.) vai arī pa slidenām iekštelpu grīdām. Šie riteņi nodrošina labāku saķeri, tādēļ varat braukt pa nelīdzenām virsmām, jūtoties drošāk. Savukārt ar cietākiem riteņiem (90A līdz 103A) ieteicams pārvietoties iekštelpās. Ar tiem var sasniegt lielāku ātrumu, tādēļ paredzēti pieredzējušiem braucējiem. Respektīvi – jo zemāks skaitlis, jo mīkstāki riteņi un otrādāk.
  • Riteņu izmērs – daudziem cilvēkiem nav ne jausmas, cik ļoti riteņu izmērs (diametrs, mm) ietekmē braukšanu ar skrituļslidām. Šis rādītājs ietekmē paātrinājumu, slidu ripošanas laiku bez atsperšanās, stabilitāti un arī riteņu svaru. Ja vēlaties tikai braukāties ar skrituļslidām, tad jums būs piemēroti riteņi, kuru izmērs ir no 70 līdz 88 mm savukārt tiem, kuri vēlas izmēģināt ko ekstrēmāku un braukt ātrāk, ieteicams izvēlēties riteņus ar diametru no 53 līdz 64 mm. Iesācējiem vieglāk būs mācīties ar skrituļslidām, kurām ir lielāki riteņi:
  • No kāda materiāla darināts rāmis – veikalos pieejami vairāku veidu skrituļslidu rāmji – no plastmasas vai kompozītmateriāla. Pašsaprotami, ka kompozītmateriāla rāmis būs ne tikai izturīgāks, bet arī ērtāks lietošanai. Metāla rāmis vieglāk vadīs spiedienu, kas tiek izdarīts uz riteņiem, taču būs smagāks un ar to izteiktāks būs katrs negludums uz virsmas, pa kuru brauksit.
  • Stiprinājumi – skrituļslidām mēdz būt vairāku veidu stiprinājumi – šņores, lipekļi un fiksatori. Labāki modeļi būs tie, kuros iestrādāti vismaz divi no tiem.
  • Gultņi – veikalos visbiežāk ir pieejami ABEC un 608 standarta lielumi. Ņemiet vērā – jo lielāks skaitlis aiz ABEC, jo gultņi nodrošinās labāku riteņu griešanos, kad braucējs sasniedzis lielāku ātrumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *