Instrukcijas labu piena putu iegūšanai ar piena putotāju

kafijas aparātiVai tev garšo kapučīno un latte? Tie ir espresso dzērieni, kas pagatavoti sajaucot espresso ar tvaicētu pienu un attiecīgi piena putām. Kapučīno gadījumā piena putu apjoms būs aptuveni divas reizes lielāks par sākotnējo piena daudzumu. Ja gatavo latte, tad piens būs tvaicēts. Tas būs uzkarsis, bet putu daudzums būs neliels. Lai nu kādu dzērienu tu vēlētos pagatavot, ir jāzina, kā radīt izcilas piena putas. Par to tad arī raksta turpinājumā.

Ir 3 veidi, kā var radīt piena putas – ar automātisko ierīci, rokās turamo ierīci un ierīci, kas iebūvēta espresso mašīnās. Rokas piena putotājs ir viegla ierīce ar putotāja slotiņu. Visiem espresso kafijas automātiem piena putošanai paredzēja jau iebūvēta tvaika trubiņa.

Ja kapsulu kafijas automāts ir bijusi tava izvēle, tad piena putu gatavošanai papildus būtu nepieciešams iegādāties arī putotāju. Piena putotājs ir atsevišķa ierīce, kas uzsilda un sakuļ pienu. Šī ierīce darbojas automātiski.

Kā iegūt izcilas piena putas ar piena putotāju?

  1. Piena puto veidošanai vari izmantot svaigu, atdzesētu pienu vai to nedaudz uzsildīt mikroviļņu krāsnī. Tas atkarīgs no tā, kādu dzērienu vēlies. Ja piena putotājā plāno liet karstu pienu, pārliecinies, ka tas nav pārāk karsts, jo citādi piena putošanas laikā to var gadīties pārkarsēt un tad pienam būs deguma piegarša.
  2. Piepildi piena putotāja krūzi ar pienu. Nevajadzētu aizpildīt vairāk kā vienu trešdaļu no trauka tilpuma. Citādi piens putošanas laikā var sākt plūst pāri krūzes malām.
  3. Ja izmanto automātisko piena putotāju, tad uzliec krūzei vāciņu, uzliec uz sildāmās virsmas un ieslēdz attiecīgo putošanas režīmu. Taču, ja plāno izmantot rokas piena putotāju, tad ieliec to pienā, pāris sekundes pagaidi un ieslēdz piena putotāju. Uzmanīgi piena putotāju virzot no augšas uz leju radi putas.
  4. Kad esi sasniedzis vēlamo konsistenci, ierīci izslēdz un izņem ārā.
  5. Savam espresso nu vari pievienot arī ideāli pagatavotas piena putas. Lai gardi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *