Ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko portatīvo datoru

kā pareizi izvēlēties cieto ārējo disku un datoruVai apsver iespēju iegādāties jaunu portatīvo datoru? Šajā rakstā uzzināsi svarīgākos kritērijus, ko ņemt vērā, izvēloties piemērotāko portatīvo datoru.

Datora lietošanas mērķis

Pirmkārt, jau katram pašam jāizvērtē, kādam mērķim galvenokārt dators nepieciešams – ikdienas lietošanai, datorspēlēm, darbam vai kam citam.  Lietošanas mērķis ir svarīgs, jo no tā atkarīgs, kādiem faktoriem pievērst pastiprinātu uzmanību. Piemēram, ja dators nepieciešams spēlēm, nepieciešams jaudīgāks dators u.c.

Tehniskie parametri

Svarīgi izvērtēt visus tehniskos parametrus, piemēram, operatīvo atmiņu, cieto disku u.c. svarīgas lietas, kas nosaka, kā darbosies ierīce. Te, protams, atkal jāņem vērā individuālās prasības, jo, piemēram, lielāku datu apjomu glabāšanai nepieciešams lielāks cietais disks. Starp citu, cietā diska ietilpību var papildināt jebkurā brīdī, iegādājoties cieto ārējo disku. To izvēle ir plaša, tādēļ pirms tam noteikti vajadzētu iepazīties ar informāciju par to, kā pareizi izvēlēties cieto ārējo disku.

Cena

Būtiska nozīme ir arī datora cenai. Taču jāņem vērā, ka augsta cena ne vienmēr nozīmē labu kvalitāti. Dažkārt jāpārmaksā par zīmola nosaukumu, nevis funkcijām. Tādēļ vienmēr vērts izvērtēt un salīdzināt tehniskos parametrus, lai saprastu, kurš dators ir piemērotākais.

Datora iegādes vieta

Ņemot vērā, ka dators ir ilgtermiņa ieguldījums, svarīgi to iegādāties uzticamā tirdzniecības vietā. Viena no iespējām ir specializētie veikali, kur pieejams plašs datoru klāsts un arī pārdevēju konsultācijas. Taču daudzi izmanto iespēju iegādāties datoru kādā no interneta veikaliem, tādā veidā ietaupot gan laiku, gan naudas līdzekļus. Protams, izvēloties šo variantu, svarīgi izvērtēt, kāds ir interneta veikals, kādas ir citu pircēju atsauksmes u.c.

Iegādājoties datoru internetā, liela uzmanība jāvērš uz preces aprakstu un fotogrāfijām, savukārt, ja rodas kādi jautājumi, jāsazinās ar interneta veikala darbiniekiem. Tāpat jāpatur prātā, ka, iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nozīmē, ka iegādāto preci 14 dienu laikā var atdot atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *