Idejas lieliskai Jaunā gada ballītei

 

viesību spēlesTāpat kā Ziemassvētki, arī Jaunais gads ir īpašs, jo tad kopā sanāk ģimene, draugi un kolēģi, lai svinētu, priecātos un jautri pavadītu laiku. Tiesa, Jaungada ballītes rīkošana ir krietni lielāks izaicinājums, jo, atšķirībā no Ziemassvētkiem, tai nav konkrētas tematikas. No vienas puses, pats organizators to var izvēlēties, taču jāraugās, lai tā patiktu viesiem un būtu iespējams tai piemeklēt dekorācijas, aktivitātes u.c.

Ja arī tu plāno organizēt mazāku vai lielāku Jaungada ballīte, šis raksts ir tieši tev. Šeit atradīsi vairākas noderīgas idejas, kā radīt neaizmirstamu pasākumu, kas visiem sniegs patīkamas emocijas.

Ēdiens

Atkarībā no tā, cik daudz viesu plāno uzaicināt, Jaungada ballītē ar ēdienu iespējams izpausties radošā veidā. Ja ciemiņu nav daudz, vari gatavot maltīti, taču, ja ciemos nāks liels skaits cilvēku, labāk kombinēt dažādas sāļās un saldās uzkodas, lai viesi paši vakara gaitā varētu cienāties. Protams, pastāv iespēja arī pasūtīt jau gatavas aukstā galda plates, salātus un citas sastāvdaļas, kas ievērojami ietaupīs laiku organizatoram. Neaizmirsti uz galda uzlikt tradicionālos pelēkos zirņus, pīrādziņus, kā arī citus latviskus gardumus.

Dekorācijas

Kad tematika ir izdomāta, noteikti jāķeras pie dekorāciju plānošanas. Tās iespējams gan iegādāties, gan arī gatavot pašrocīgi. Protams, lielāks prieks būs tad, ja pats pieliksi roku pie dekorāciju darināšanas. Baloni vienmēr rada jautru atmosfēru, taču dekorācijas ir galvenokārt jāpieskaņo tematikai.

Izveido pleilisti

Mūsdienās ir ļoti vienkārši iespējams izveidot tematiski atbilstošo dziesmu sarakstu, lai pasākuma laikā tu varētu radīt īsto atmosfēru. Šim mērķim var izmantot “Youtube”, “Spotify” vai kādu mūzikas straumēšanas programmu. Protams, ja, piemēram, ballītes tematika ir “Mežonīgie Rietumi”, viesi negribēs visu vakaru klausīties tikai kantri mūziku, tādēļ ir vērts izveidot otru listi ar dziesmām, kas visiem patīk un ir zināmas. Iekļauj gan latviešu, gan ārzemju mūziku.

Spēles

Gan mūzikas pleilistes, gan arī spēļu plānošana ir atkarīga no tā, kādi viesi plāno ierasties uz tavu ballīti. Piekritīsi, ka pusaudžu ballītē noteikti neskanēs tā pati mūzika un netiks spēlētas tās pašas spēles, kas pieaugušo pasākumā. Noteikti sagatavo kādas aktivitātes, kas palīdz “iekustināt” publiku, un tad pārej pie spēlēm. Pievērs uzmanību tam, lai spēles nebūtu pārāk grūtas. Vari izvēlēties arī tradicionālās šarādes. Tāpat, protams, atkarībā no pasākuma, iespējams spēlēt viesību spēles – “Alias”, “UNO”, “Saderēsim” u.c.

Jaunais gads visā pasaulē

Šī ir lieliska aktivitāte, kurā var iesaistīties visa ģimene un draugi. Izvēlieties, kuras citas valsts Jauno gadu vēlaties atzīmēt. Sameklējiet internetā, cikos kurā valstī iestājas Jaunais gads un atzīmējiet to! Tas ļaus jums sekot līdzi tam, kā pasaulē sagaida šos svētkus līdz brīdim, kad Jauno gadu svinēsim arī Latvijā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *