Esi termoveļas meklējumos? Noderīgi padomi tieši tev!

            termoveļaLai arī var šķist, ka termoveļa nav nekas īpašs un kāpēc gan tērēt naudu dēļ tās, ja tāpat māki silti saģērbties. Tomēr tas viss nav tik vienkārši kā izskatās. Termoveļai ir unikāls sastāvs un tā veic savas noteiktās funkcijas. Ja nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm vēlā rudenī vai ziemā, tad termoveļa var būt liels plus. Mierīgas pastaigas laikā pa mežu, lai būtu silti derēs gan vilnas džemperis, gan termoveļa. Ja nav fiziskas aktivitātes, tad ar termoveļu noteikti būs silti un ērti, bet nespēsiet izjust tās darbību pilnā apmērā. Bet tiklīdz nodarbosieties ar kādu ziemas sporta veidu, piemēram, distanču slēpošanu, tad termoveļa būs tieši laikā. Ar parasto apģērbu no dabīgiem materiāliem ir silti, bet fiziskas piepūles laikā ķermenis svīst un vilna džemperis uzsūks mitrumu un nenovadīs to no ķermeņa,. Rezultātā būs slapja mugura un krūtis un miera stāvokli kļūs vēsi. Kā arī šādā situācija ir liela iespēja saaukstēties.

            Termoveļa tiek gatavota divos slāņos. Pirmais no slāņiem no ķermeņa novada sviedrus. Otrs slānis atbild par ķermeņa siltuma uzturēšanu. Termoveļas sastāvs ir ļoti dažāds un tas ir atkarīgs tikai no ražotāja. Pirmais slānis tiek gatavots no polipropilēna, kurš gandrīz vispār neuzsūc mitrumu, bet to novada. Otrs slānis tiek gatavots no vilnas vai kokvilnas, kas ļauj uzturēt ķermeņa siltumu un neatdzist. Ja termoveļas sastāvā būs merino vilna, tad šāda termoveļa neuzsūks sviedru smaku un nebūs nepieciešams to mazgāt ik pēc katras lietošanas reizes. Tie, kuri cieš no alerģijas var iegādāties termoveļa, kura gatavota no hipoalerģiska materiāla. Šādas termoveļas sastāvēs no 3 slāņiem, kur divi slāņi būs tādi paši kā parastai termoveļai.

Termoveļa ir piemērota ne tikai slēpošanai vai snovbordam, bet arī skriešanai. Ir pieejami plānāki un biezāki termoveļas tipi. Plānākais tikai novadīs sviedrus no ķermeņa,betneveiks sildīšanas funkciju. Šāda tipa termoveļu var vilkt jau tad kad ārā paliek mazliet vēsi skriet ar parasto skriešanas apģērbu. Pēc tam, kad paliek vēsi ar plāno termoveļas apģērbu var pāriet uz siltāku, kurš ne tikai novada mitrumu, bet arī silda.

Pirms termoveļu iegādāties to noteikti ir jāuzmēra. Nevajadzētu uzticēties visiem uzrakstiem par to ka tā ir universāla un der visiem, vai atbilst tieši jūsu parametriem. Termoveļa jāuzlaiko un jāizkustina ķermenis uz visām pusēm, lai sajustu cik ērti jūtaties. Fiziskas aktivitātes laikā ir svarīgi justies ērti tādēļ termoveļa nedrīkst spiest vai berzt. Nedrīkst just šuves vai apģērba birkas. Daudzi ražotāji termoveļas jau ražo ar vīlēm un birkām uz āru. Nekādā gadījumā tā nedrīkst būt par mazu vai par lielu. Termoveļai ir jābūt kā otrai ādai.

Termoveļa ir īpaša tādēļ par to īpaši ir jārūpējas. Tā ir jāmazgā ar rokām vai arī īpaši saudzīgajā mazgāšanas režīmā veļasmašīnā. Nedrīkst mazgāšanas procesā izmantot balinātājus vai veļas mazgāšanas līdzekļus ar hloru. Mazgāšanas temperatūra nevar pārsniegt 40 grādus, jo tiklīdz termoveļa sasniedz 60 grādu robežu tā zaudē savas unikālās īpašības. Tādēļ žāvēt nevar ar sildelementu palīdzību kā arī nevar gludināt vai nodot to ķīmiskajā tīrītavā. Pēc mazgāšanas nevar termoveļu izgriezt. Ja termoveļu saudzīgi mazgā, tad mazgāšanas biežums neietekmē termoveļas kalpošanas ilgumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *